Rozmaitości
Niedziela, 19 maja 2013 21:50

Zakopiańska Noc Muzeów - w tym roku przygotowano ciekawą ofertę dla dzieci (zdjęcia)

Organizatorze tegorocznej Nocy Muzeów w Zakopanem przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych. Wydarzenia skierowane do dzieci odbyły się m.in w Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie, Centrum Edukacji TPN oraz oczywiście Muzeum Kornela Makuszyńskiego.
W Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie przygotowano warsztaty „Ptasie trele na Harendzie”. Uczestnicy wykonywali prace plastyczne i recytowali wiersze. Wręczono również nagrody w konkursie plastycznym, pt. „Ptasie radio”, na który wpłynęło ponad 200 prac. Przez cały wieczór zwiedzać można było Muzeum Jana Kasprowicza i Galerie obrazów Władysława Jarockiego.

W Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN odbył się wernisaż pokonkursowej wystawy Władysław hr. Zamoyski - wielki patriota. Konkurs organizowała Miejska Galeria Sztuki w Zakopanem wraz z Tatrzańskim Parkiem Narodowym.

W najbardziej dziecięcym muzeum w Zakopanem – Kornela Makuszyńskiego – Noc Muzeów rozpoczęła się spektaklem w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 na Cyrhli, której patronem jest Makuszyński. Przedstawienie „Krawiec Niteczka” na podstawie baśni pisarza opracowała i wyreżyserowała nauczycielka Anna Kukla.

Tekst i zdj. Regina Korczak-Watycha
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
balony
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl