WSB
Rozmaitości
Poniedziałek, 13 czerwca 2016 21:31

Zakopane już oficjalnie na trasie 73. Tour de Pologne

Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula oraz dyrektor generalny Lang Team Czesław Lang podpisali umowę o współpracy przy organizacji 5 odcinka 73. Tour de Pologne UCI World Tour.
Po dwóch płaskich i dwóch pagórkowatych etapach 16 lipca 73. Tour de Pologne wjedzie w wysokie góry. Na trasę V etapu kolarze wystartują z Wieliczki. Najtrudniejszy jej fragment to dwie 50-kilometrowe rundy wokół Zakopanego. Znajdują się na nich górskie premie Kościelisko Butorowy Wierch, Ząb i Głodówka oraz lotne premie w Poroninie i Kościelisku. Finisz tradycyjnie odbędzie się pod Wielką Krokwią.

- Jesteśmy do etapu Wieliczka – Zakopane bardzo dobrze przygotowani. Mamy już spore doświadczenie. Nasze służby i urzędnicy mają już łatwiej, bo co roku współpracują przy tej imprezie z organizatorami, policją i z mieszkańcami. Cieszymy się, że znów wspólnie będziemy mogli przeżywać to wspaniałe kolarskie święto – mówił burmistrz Leszek Dorula, dziękując jednocześnie Czesławowi Langowi za dobrą współpracę.

- Tour de Pologne jest organizowane na najwyższym poziomie sportowym, takim samym jak Tour de France i Giro de Italia. Natomiast ważne jest, że tym sportowym emocjom towarzyszy promocja Polski. Pokazujemy najpiękniejsze zakątki naszego kraju, a Zakopane jest wśród nich z pewnością perełką. Bardzo zależy nam, by tu być. Wyścig kolarski jest imprezą otwartą, przyciąga tłumy kibiców. Każdego zapraszamy do zabawy. To jest siła tego wydarzenia i to wspaniale widać w Zakopanem – podkreślał Czesław Lang. Zapraszał on także najmłodszych na organizowane 16 lipca w Zakopanem zawody Nutella Mini Tour de Pologne oraz historyczny start pierwszej edycji Tour de Pologne dla kobiet, który odbędzie się 19 lipca również w Zakopanem.

Organizatorzy we wspólne przeżywanie kolarskiego święta pod Tatrami chcą włączyć zarówno turystów, jak i mieszkańców. To dzięki ich zaangażowaniu nie tylko meta pod Wielką Krokwią, ale całe miasto będzie wyglądać wyjątkowo. - Miasto Zakopane po raz pierwszy weźmie udział w konkursie „Najpiękniejsze miasto Tour de Pologne”. Postanowiliśmy zaprosić mieszkańców Zakopanego do wspólnej zabawy w udekorowanie swoich posesji, witryn sklepowych i ulic. Czekamy na ich inicjatywę i pomysły. Będziemy oceniani i mam nadzieję, że wygramy. Chcemy w tym pomóc mieszkańcom. Przygotowujemy specjalne materiały do dekoracji domów, a także gadżety dla turystów. Planujemy też event na Równi Krupowej, który będzie transmitowany przez helikopter – poinformowała dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury Beata Majcher.

W zakopiańskich centrach informacji turystycznej już od 20 czerwca można zgłaszać chęć udziału w zabawie. Na jej uczestników będą czekały nie tylko materiały dekoracyjne związane z Tour de Pologne, ale także bilety na jeden wybrany koncert Hej Fest.

Źródło: organizatorzy
WSB
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl