Golemo
Rozmaitości
Poniedziałek, 14 czerwca 2021 11:15

ZS w Marcinkowicach: takie szkolenie to przygoda! (zdjęcia)

Uczniowie klas wojskowych Zespołu Szkół w Marcinkowicach uczestniczyli w kilkudniowym obozie szkoleniowym nad Jeziorem Rożnowskim w miejscowości Bartkowa – Posadowa.
W programie szkolenia znalazły się m.in.: przeprowadzenie treningów oraz alarmów, naruszenia, zasady bytowania w terenie, budowa schronień, rozpalanie ognisk, zdobywanie pożywienia, zabezpieczenie materiałowe celem przetrwania nocy w warunkach polowych, zajęcia terenowe - izolacja uczestników obozu, podział na grupy, pozostawienie w terenie z zadaniem przeniknięcia przez teren nieprzyjaciela i dotarcie do punktu kontaktowego.

W ostatnim dniu obozu młodzież uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych przez sądeckie WOPR. Uczniowie poznali zasady bezpiecznego wypoczynku na obszarach wodnych, techniki ratownictwa wodnego oraz zasady udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Ratuj odważnie, ale rozważnie” wspieranego przez Powiat Nowosądecki.
Oprócz zajęć taktycznych i ratowniczych był też czas na odpoczynek i integrację uczestników.

Dla zainteresowanych profilem wojskowym w ZS w Marcinkowicach, więcej szczegółów dostępnych tutaj: https://zsmarcinkowice.edupage.org/a/rekrutacja

Maria Olszowska

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

TdP
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl