Golemo
Rozmaitości
Czwartek, 26 marca 2015 21:48

X Seminarium dla Kół Gospodyń Wiejskich (zdjęcia)

Z inicjatywy Małopolskiego Centrum Kultury „SOKÓŁ”, Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach – Zespół Terenowy w Gorlicach, Starostwa Powiatowego w Gorlicach oraz Gorlickiego Centrum Kultury odbyło się w GCK „X Seminarium dla Kół Gospodyń Wiejskich”.
Tematem seminarium był strój i ubiór ludowy Pogórzan w programach scenicznych oraz innych prezentacjach, dostosowanie do wieku i odpowiedni dobór materiałów. Do udziału w szkoleniu zaproszono przedstawicieli: KGW, grup śpiewaczych i obrzędowych, zespołów regionalnych, lokalnych grup działania, animatorów kultury ludowej regionu etnograficznego Pogórza z powiatów: gorlickiego, nowosądeckiego (gminy Grybów, Korzenna) oraz tarnowskiego (gminy Ciężkowice, Rzepiennik, Szerzyny).

Seminarium zainaugurowali Antoni Malczak - Dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury „SOKÓŁ” i Janusz Zięba – Dyrektor Gorlickiego Centrum Kultury.

Spotkanie poprowadziła Maria Brylak-Załuska – etnograf. Przybyła publiczność miała okazję obejrzeć występ Zespołu Folklorystycznego „Beskidy” z Dominikowic. Na zakończenie osoby, które przywiozły ze sobą stroje regionalne mogły skorzystać z konsultacji merytorycznej etnografa.

Irena Kocurm zdj. Wiesław Żygłowicz

źródło: Gorlickie Centrum Kultury

TdP
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl