Rozmaitości
Czwartek, 8 lutego 2018 17:10

Występ kwartetu Salut Sakin w MCK SOKÓŁ

NOWY SĄCZ. Ostatnim wydarzeniem XVII Festiwalu Wirtuozerii i Żartu Muzycznego FUN AND CLASSIC będzie występ kwartetu SALUT SALON (Niemcy) z programem LIEBE - LOVE - MIŁOŚĆ.
Salut Salon opowiada o najstarszej rozrywce ludzkiej egzystencji, o czymś, co inspirowało kompozytorów od narodzin muzyki – o MIŁOŚCI! Najważniejsze przesłanie kwartetu: "Miłość jest tym, o co w tym wszystkim chodzi". Odkrywają jej głębsze znaczenie, między innymi zadając pytanie: "Jak głęboko można kochać bez powietrza?" Ich muzyka „pęka w szwach”, grają z niezwykłą pasją w połączeniu z dużą dawką humoru. Wykonując utwory Prokofiewa, Piazzolli, Bacha, Vivaldiego i Rachmaninowa, a także własne aranżacje, wykraczają daleko poza to, czego można by się spodziewać po koncercie muzyki kameralnej. Zaskoczą miłośników tego gatunku i tych, którzy nigdy nie pójdą na koncert muzyki klasycznej. Czeka ich wirtuozeria, akrobatyka instrumentalna, urok i świetne poczucie zabawy.

Zespół wzbudził międzynarodową sensację dzięki umiejętności łączenia humoru i prawdziwej sztuki muzycznej. Laureatki nagrody ECHO Klassik 2016’.

opr.s/

źródło: mat. prasowy

WSB
Reklama
komentarze
Partnerzy malopolskaonline.pl