Kopalnia
Rozmaitości
Czwartek, 2 października 2014 20:33

Wsparcie dla krakowskich placówek wsparcia dziennego. 6 świetlic środowiskowych z nowym wyposażeniem

Dziś odbyło się uroczyste oddanie odnowionej i w pełni urządzonej świetlicy środowiskowej „DOM” przy ul. Skarbińskiego w Krakowie. Ale to nie koniec dobrych wiadomości dla wychowanków krakowskich placówek wsparcia dziennego.
Wyposażenie od IKEA Kraków o łącznej wartości ponad 40 tys. zł do końca roku otrzyma w sumie 6 świetlic.

Pełne wyposażenie w postaci półek, stołów, krzeseł, kanap, a także dywanów, zasłon, lampek i zabawek edukacyjnych otrzymały już 3 krakowskie placówki. Oprócz świetlicy środowiskowej „DOM” przy ul. Skarbińskiego odnowiona została „Mała przystań” przy ul. Brzozowej i „Oratorium” przy ul. Różanej.

- W najbliższym czasie urządzimy i wyposażymy sale w następnych trzech placówkach wsparcia dziennego - powiedziała Agata Czachórska, koordynator ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA Kraków. – Cieszymy się, że po raz kolejny pomagamy najważniejszym ludziom na świecie - dzieciom! Inwestowanie w rozwój młodych ludzi przynosi korzyści nie tylko im samym i ich rodzinom, ale także lokalnym społecznościom – dodała Agata Czachórska.

- Współpraca Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z IKEA Kraków rozpoczęła się w 2011 roku. Dzięki wspólnym inicjatywom udało się nam pomóc ogromnej liczbie podopiecznych krakowskiego systemu pieczy zastępczej, a dzieci w wielu krakowskich placówkach zyskały estetyczne i dostosowane do ich potrzeb pomieszczenia – powiedziała Marta Chechelska – Dziepak, Rzecznik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie. - Wsparcie IKEA Kraków jest przykładem skutecznej i trafionej pomocy, którą dzieci i ich wychowawcy mogą cieszyć się codziennie, przez kolejne lata – dodała Marta Chechelska – Dziepak.

W Krakowie funkcjonują 33 placówki wsparcia dziennego, w których dzieci mogą codziennie spędzać czas po zajęciach w szkole. Placówki są profilowane, aby profesjonalnie opiekować się dziećmi. W 28 opiekuńczych placówkach jest 1017 miejsc. Zapewniają one opiekę i wychowanie, pomoc w nauce, organizację czasu wolnego, zabawę, zajęcia sportowe i rozwój zainteresowań. Koszt utrzymania jednego miejsca wynosi 240 zł miesięcznie. Oprócz tego jest 5 specjalistycznych placówek, w których jest 950 miejsc dla dzieci. Mają za zadanie organizację zajęć socjoterapeutycznych, terapeutycznych, korekcyjnych, kompensacyjnych oraz logopedycznych, realizację indywidualnego programu korekcyjnego, programu psychokorekcyjnego lub psychoprofilaktycznego, terapii pedagogicznej, psychologicznej i socjoterapii. Koszt utrzymania jednego miejsca w tych placówkach wynosi 370 zł. Finansowane są z budżetu Gminy Miejskiej Kraków.

opr.s/

źródło: materiał prasowy

TdP
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl