Rozmaitości
Czwartek, 10 lutego 2022 20:00

Wreszcie mamy windę

Staraliśmy o nią wiele lat - mówią przedstawiciele szpitala. - Udawało się w tym czasie pozyskiwać pieniądze na ważne remonty oddziałów, zakup sprzętu diagnostycznego. Wybudowanie windy, która pozwolić miała na bezproblemowe poruszanie się po szpitalu, zajęło niestety sporo czasu.
Ale wreszcie się udało. Wreszcie możemy śmiało powiedzieć, że Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ jest szpitalem , który jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, starszych i pacjentów z urazami nóg. Matki, które wiozą dzieci w wózku na konsultacje pediatryczne, także mogą odetchnąć z ulgą. Winda kosztowała ponad 800 tys. zł, inwestycję sfinansowano ze środków UE.

Sprawą bezdyskusyjną jest to, że pacjenci zasługują na godne warunki, zwłaszcza w momencie bólu i cierpienia, z którym trafiają do szpitala. Do tej pory osoby np. ze zwichniętą kostką musieli pokonywać schody, żeby trafić na pierwsze piętro, gdzie mieszczą się oddziały i pracownie diagnostyczne. Widok skaczących po schodach ludzi na jednej nodze był absurdalny i smutny.

Za 800 tys. zł został zakupiony i zamontowany szyb windowy zewnętrzny na oddziale ratunkowym, z którego mogą korzystać wszyscy pacjenci szpitala. Korzystając z windy docierają na wszystkie oddziały szpitalne oraz do pracowni diagnostycznych. Winda jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.


mat. prasowe, https://www.facebook.com/zeromskiszpital
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl