Allmedica
Rozmaitości
Poniedziałek, 26 stycznia 2015 13:14

Wojciech Pawlikowski z Poronina najlepszym strażakiem w Małopolsce

Tytuł Strażaka Roku 2014 Województwa Małopolskiego otrzymał druh Wojciech Pawlikowski z OSP w Poroninie. Tytuł przyznano mu za akcję z 25 stycznia ub.r., kiedy to wyniósł z płonącego domu kobietę chorą na stwardnienie rozsiane.
- Ochotnicza Straż Pożarna to jedna z ostatnich instytucji, gdzie ludzie wbrew wszechpanującej pogoni za zyskiem, potrafią działać dla dobra kogoś innego i to zupełnie bezinteresownie. Należy się Państwu szacunek nie tylko za tą dobroć, ale też ogromne bohaterstwo - mówił w czasie gali finałowej konkursu Strażak Roku Województwa Małopolskiego wicemarszałek Stanisław Sorys.

Druh Pawlikowski działa w OSP już od 14 lat, aktualnie w OSP w Poroninie pełni funkcję dowódcy zastępu. Jak podkreśla, służba w OSP to rodzinna tradycja. W ciągu roku aktywnie uczestniczy w ok. 40-60 akcjach ratowniczych. Na co dzień druh Wojciech Pawlikowski jest mechanikiem samochodowym i prowadzi własny zakład.

Przyznając mu tytuł Strażaka Roku Województwa Małopolskiego kapituła doceniła jego dzielną postawę podczas akcji pożarowej z 25 stycznia 2014 r. Strażak ewakuował wtedy z płonącego budynku niepełnosprawną kobietę (chorą na stwardnienie rozsiane), która ważyła 120 kg. O tym, jak niebezpieczna była tak akcja świadczy fakt, że po ewakuacji druh Pawlikowski został zabrany do szpitala na obserwację. Na szczęście, po trzech godzinach został wypisany do domu w stanie dobrym.

Celem konkursu jest nagrodzenie strażaków wyróżniających się ofiarnością oraz poświęceniem, a przez to promowanie postaw wartych naśladowania. Organizatorzy konkursu są Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Małopolskiego, a partnerami: Województwo Małopolskie oraz Małopolski Komendant Wojewódzki PSP.

oprac. r/

źródło: UMWM

Wici
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Parada Smoków
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl