Rozmaitości
Czwartek, 10 czerwca 2021 23:35

Wielki finał 16. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

Michał Szpak, Ania Wyszkoni, Majka Jeżowska, Ryszard Rynkowski, Renata Przemyk i Rafał Brzozowski – te gwiazdy zaśpiewają z finalistami 16. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 12 czerwca, w Centrum Kongresowym ICE Kraków.
Na krakowskiej scenie zaprezentuje się 12 tegorocznych finalistów - po sześciu w dwóch kategoriach: do 16 lat i powyżej 16. roku życia. Wykonawcy zostali wyłonieni 8 maja podczas koncertu półfinałowego w Konstancinie-Jeziornie.


Finał będzie hołdem dla twórczości zmarłego przed rokiem Romualda Lipki.

W jury zasiądą: Krzysztof Cugowski (przewodniczący), Ewa Błaszczyk, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Michał Figurski, Mateusz Ziółko, Monika Kuszyńska, Kacper Kuszewski, Jacek Królik, Mateusz Pospieszalski, Andrzej Sikorowski, Justyna Steczkowska i Katarzyna Zielińska.

Podobnie jak w poprzednich edycjach festiwalu finaliści zaśpiewają jeden utwór solo i jeden w duecie z gwiazdą. W ICE Kraków wspierać ich będą na scenie: Michał Szpak, Ania Wyszkoni, Majka Jeżowska, Ryszard Rynkowski, Renata Przemyk i Rafał Brzozowski.

Z kolei w niedzielę, 13 maja, również w Centrum Kongresowym ICE Kraków, odbędzie się "Spotkajmy się z radością - mimo wszystko!" - koncert fundacji Anny Dymnej. Wraz z laureatami Festiwalu Zaczarowanej Piosenki wystąpią: Andrzej Piaseczny, Mateusz Ziółko, Mateusz Pospieszalski, Sanah, Halina Młynkova, Monika Kuszyńska, Czesław Mozil, Wojtek Cugowski. W koncercie wezmą udział goście telewizyjnego programu "Anna Dymna - Spotkajmy się". Wydarzenie poprowadzą: Anna Dymna i Piotr Polk.

źródło: Tomasz Cichocki, materiały prasowe festiwalu

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl