Kopalnia
Rozmaitości
Niedziela, 28 marca 2021 10:11

Wielkanoc w teatrze STU

W okresie Świąt Wielkanocnych Teatr STU zaprasza na transmisje online znakomitych, archiwalnych spektakli. Tym razem zobaczyć będzie można mistrzowski monodram Jerzego Treli „Rozmowy z diabłem” oraz legendarny „Scenariusz dla trzech aktorów”.
1.04 o godzinie 21.00 Rozmowy z diabłem

W Wielki Czwartek wieczorem zobaczymy „Wielkie kazanie księdza Bernarda”. Kaznodzieją będzie Jerzy Trela, a autorem tego wciągającego i zabawnego kazania, przewrotnie nazwanego „Rozmowami z diabłem” jest Leszek Kołakowski.

Te nazwiska są gwarancją, że podczas tej godziny nie przyśniecie z nudów. Jerzy Trela jako charyzmatyczny ksiądz Bernard, skryty pod brązowym habitem, jest niczym wilk w owczej skórze. Prowadzi słuchacza jak zbłąkaną owieczkę na „zielone pastwiska”, by za chwilę wyprowadzić na manowce. Duszpasterz czy szarlatan? Przygotujcie się na niespodziankę!

Transmisja online 1 kwietnia o godz. 21.00
Link do transmisji

W Wielkanocny Poniedziałek zapraszany z kolei na jeden z najgłośniejszych i najbardziej legendarnych spektakli, jakie powstały na scenie STU. „Scenariusz dla trzech aktorów” to spektakl w reżyserii Mikołaja Grabowskiego napisany przez Bogusława Schaeffera dla Jana Peszka, Andrzeja Grabowskiego i Mikołaja Grabowskiego. Tematem sztuki jest niezwyczajna próba teatralna z udziałem trzech aktorów. Ukazane w niej zostają ich prywatne konflikty, dyskusje artystyczne i spory dotyczące spraw zawodowych, teatralne pozy oraz prywatne, ukryte pragnienia. Spektakl miał swoją premierę 28 marca 1987 roku. Jego ogromna popularność sprawiła, że zadomowił się w repertuarze STU na 20 lat!

Czas trwania 85 min. Licencja Telewizja Polska S.A.

Transmisja online 5 kwietnia o 18.00
Link do transmisji


Teatr planuje powrót do tradycyjnych spektakli od soboty, 10 kwietnia, spektaklem
komediowym "O psychiatrach, psychologach i innych psycholach" z Tomaszem
Schimscheinerem w roli głównej.

W repertuarze na kwiecień znajdziemy także monodram Jerzego Treli "Rozmowy z diabłem", komedie "Kogut w rosole", "Kiedy sobie znowu umierała" i "Ci, co mnie
niosą"

Będą także muzyczne spektakle z Beatą Rybotycką - "Judy Garland. Na końcu tęczy" i "Błękitne krewetki"

Czeka też wielka premiera - "Trzy siostry" A. Czechowa w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego.

Pełen repertuar, szczegóły odnośnie spektakli oraz odnośniki do zakupu biletów znajdą Państwo na stronie www.scenastu.pl


mat. prasowe
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl