Rozmaitości
Sobota, 1 maja 2021 11:00

Wielicka kopalnia otwiera Trasę Turystyczną, uruchamia też Punkt Szczepień Powszechnych

Od 4 maja czynna będzie Trasa Turystyczna Kopalni Soli „Wieliczka”. Od 15 maja wznowi działalność tężnia solankowa w Parku św. Kingi (Hotel Grand Sal: 8 maja). Cały czas funkcjonuje Uzdrowisko kopalni, które od 8 maja rozpocznie szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych w szybie Regis (zapisy od 5 maja).
Zwiedzanie z rodziną,
Rodzinnie, w grupie, ze znajomymi
Tuż po długim weekendzie 4 maja znów możliwe będzie zwiedzanie Trasy Turystycznej kopalni. Od poniedziałku do piątku trasa będzie czynna w godzinach od 10:00 do 17:00, w weekendy od 9:00 do 19:00. W soboty, niedziele oraz święta o godzinie 10:40 będzie również okazja do rodzinnej wyprawy do baśniowej Solilandii.

Komory i chodniki trasy wraz z ekspozycją muzealną zwiedzać będzie można w grupach maksymalnie 20-osobowych, z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa sanitarnego (m.in. obowiązkowa dezynfekcja rąk, noszenie maseczek, pomiar temperatury przed wejściem). - Cieszymy się, że po 45 dniach do zabytkowych podziemi znów powrócą turyści. Kopalnia będzie czynna dłużej niż w okresie zimowym, a zwiedzanie tak zorganizowane, aby każdy czuł się komfortowo i bezpiecznie. Zapraszamy każdego bez względu na wiek, gdyż z każdą wizytą można odkrywać podziemną Wieliczkę na nowo, a także w pełni korzystać z atrakcji, jakie oferuje – zachęca Jan Ziobro, Członek Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Zakład Mechaniczny (wkrótce: Kopalnia Soli „Wieliczka” Wsparcie).

W bilety warto zaopatrzyć się przed przyjazdem: turyści indywidualni dokonują zakupu za pośrednictwem strony internetowej www.kopalnia.pl mogą też nabyć je na miejscu w kasach – w miarę dostępności miejsc. Dla grup zorganizowanych wcześniejsza rezerwacja jest obowiązkowa.

Tężnia dostępna od 15 maja
Od 15 maja znów będzie można korzystać z inhalacji w tężni solankowej. Czynna będzie codziennie od 10:00 do 18:00. – Serdecznie zapraszamy na spacery po tężni. To nie tylko sposób, by odetchnąć zdrowym powietrzem, ale również okazja do wyciszenia i relaksu – mówi Tomasz Broniowski, Dyrektor Biura Spółki Kopalnia Soli „Wieliczka” S.A. – Trzecia fala pandemii dała się mocno we znaki i prawdopodobnie nie ma osoby, która nie potrzebowałaby wytchnienia od trudnej codzienności czy wypraw do miejsc, które mogą poprawić kondycję zdrowotną. Wizyta w tężni łączy przyjemne z pożytecznym, warto do niej powracać

Luzowanie obostrzeń oznacza, że już wkrótce Hotel Grand Sal będzie mógł przyjąć nie tylko kuracjuszy, ale również innych gości. 50% obłożenia oraz skrupulatne przestrzeganie przepisów sanitarnych – w Grand Salu jest bezpiecznie i komfortowo.

Szczepienia w Regisie od 8 maja
Od 8 maja rusza Punkt Szczepień Powszechnych w Regisie, rejestracja możliwa będzie już od 5 maja. – Nieprzypadkowo na punkt szczepień powszechnych wybraliśmy Regis. Szyb w samym sercu miasta to miejsce, do którego łatwo i szybko dotrzeć, również transportem publicznym lub na piechotę – podkreśla Michał Roehlich, Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Turystyka. – 2-3 zespoły szczepiące pozwolą nam przyjąć nawet 300-400 osób dziennie. Tempo szczepień oczywiście zależeć będzie od dostaw preparatów. Punkt wyposażyliśmy zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, a odbiór przeprowadzony przez Narodowy Fundusz Zdrowia wypadł pomyślnie. Jesteśmy naprawdę dobrze przygotowani. Nasze Uzdrowisko sprawdziło się już w roli punktu szczepień.


W Regisie zorganizowano punkty badań, stanowiska szczepień, poczekalnię, punkt udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, stanowiska rejestracyjne oraz informacyjne. Wejść do znajduje się od strony południowej. Punkt będzie czynny 7 dni w tygodniu w godz. 8.00-19.00. Jak zarejestrować się na szczepienie w Regisie? Można zrobić to bezpośrednio, dzwoniąc pod numer 12 278 75 12 lub osobiście (7 dni w tygodniu w godz. 8.00-18.00, a od 8 maja w godz. 8.00-19.00). Można też skorzystać z profilu pacjent.gov.pl lub całodobowej bezpłatnej infolinii 989.

mat. prasowe, zdj. R. Stachurski

źródło: Kopalnia Soli „Wieliczka” S.A.

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl