Allmedica
Rozmaitości
Piątek, 30 września 2016 16:01

W Narodowym Starym Teatrze otwiera się MICET Muzeum Interaktywne Centrum Edukacji Teatralnej

Będzie to miejsce dla tych, którzy w życiu szukają spontaniczności, a w pracy - kreatywności. To eksperymentalna przestrzeń, w której można rozwijać wyobraźnię, wzajemnie inspirować, sprawdzić swój twórczy potencjał.
Pięć tematów organizuje przestrzeń w ścieżki, a ich przebieg zależy od wyboru zwiedzającego. Każda ze ścieżek, zbudowanych wokół archiwalnych i współczesnych przedstawień Starego Teatru, składa się z części edukacyjnej oraz programu ćwiczeń.

Oficjalnie zwiedzać będzie można muzeum od 12 października.

Twórcy MICET prezentują dorobek teatralny uznanych polskich twórców XIX, XX i XXI wieku, związanych ze Starym Teatrem. Dzięki współczesnym narzędziom takim jak interaktywne murale, audioteka, tablety, warsztaty impro z wirtualnym nauczycielem, mood board - odwiedzający MICET może bezpośrednio spotkać się ze sztuką, artystą i procesem twórczym.

MICET realizowany był w latach 2014 – 2016 ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego

Tomasz Cichocki i materiały prasowe Narodowego Teatru Starego
Extra Trapez
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Parada Smoków
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl