Rozmaitości
Środa, 20 grudnia 2017 07:52

W Małopolsce powstanie nowa plaża

Władze Gdowa w powiecie wielickim nie kryją zadowolenia - alejki spacerowe, oświetlona promenada wraz z plażą to tylko część z elementów, które powstają w ramach projektu pn. „Rekreacyjno-turystyczna Dolina Raby”.

Pogada sprzyja budowlańcom, dlatego jeszcze w tym roku możliwe było rozpoczęcie prac w terenie przy budowie plaży nad Rabą w Gdowie.

- Dzięki pozyskanym środkom unijnym na gdowskim Zarabiu powstają dwie strefy wypoczynku. W strefie Zarabie II, usytuowanej w pobliżu mostu w Gdowie, dla miłośników spacerów i kąpieli powstają: piaszczysta plaża wraz ze schodami z urokliwą promenadą, ścieżki i alejki spacerowe oraz zamontowane zostaną elementy małej architektury - ławki, stoły, kosze na śmieci, stojaki rowerowe, miejsce na ognisko. Zaplanowano także wykonanie oświetlenia solarnego. Finał prac nastąpi w sierpniu przyszłego roku – – mówi wójt Zbigniew Wojas.

Na tym nie koniec. Z kolei w strefie Zarabie I rozbudowywany jest Park Przygody i Rozrywki, gdzie każdy miłośnik aktywnego wypoczynku znajdzie coś dla siebie. Powstaną tu: scatepark, ścianki wspinaczkowe, siłownia terenowa, boisko do siatkówki plażowej, plac zabaw dla dzieci z nawierzchnią bezpieczną oraz nowe sanitariaty.

- W otoczeniu zamontowane zostaną stojaki na rowery, ławki parkowe i wiaty oraz wydzielone zostanie miejsce na ognisko. Nieopodal powstaną ścieżki oraz alejki, a także chodnik przy ul. Spacerowej. W pobliżu zlokalizowany będzie też nowy parking na około 50 miejsc postojowych – podają gminni urzędnicy.

Całkowita wartość projektu to ponad 7,8 miliona złotych, z czego dofinansowanie to ponad 5,8 miliona złotych.


eł/fot. UG Gdów
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl