Golemo
Rozmaitości
Piątek, 5 lipca 2013 23:39

W Krakowie odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Pasja sposobem na życie”

KRAKÓW. "Pasja sposobem na życie" było pierwszym spotkaniem, ale jak zapewniają organizatorki - nie ostatnim. Inicjatorkami organizowana przepełnionych pasją spotkań są Beata Marszałek właścicielka portalu Mamycel.pl oraz Iwona Dudziak (Malopolankitworza.blogspot.com).
Projekt jest skierowany do wszystkich, którzy „szukają inspiracji, motywacji, zachęty do działania oraz możliwości zdobycia nowych, cennych umiejętności i nawiązania interesujących przyjaźni”.

Jak więc wyglądało pierwsze spotkanie?

Motywem przewodnim slajdowisk i warsztatów było hasło „Podróżuj z pasją”. Każdy kto wybrał się na spotkanie mógł nie tylko miło i towarzysko spędzić czas, ale również mógł poznać niezwykłych ludzi, dla których pasja, a dokładniej podróże stały się sposobem na życie.

Pierwsza część spotkania należała do kobiet, które zachęcały do podróżowania, dzieliły się nie tylko swoimi doświadczeniami z podróży, ale i udzielały cennych wskazówek na temat podróżowania.

Justyna Mach i Marzena Dudziak jako pierwsze przedstawiły swoje slajdowisko o Ukrainie i Rumunii, do których samodzielnie zorganizowały podróż niewielkim kosztem. Poza odkrywaniem niesamowitych zakątków tych dwóch krajów, każdy uczestnik spotkania mógł dowiedzieć się jak zorganizować taką wyprawę na własną rękę za niewielkie pieniądze.

Kolejne slajdowisko zaprezentowała Karolina Lach, kobieta, która spakowała swoje rzeczy tylko w jeden plecak i 2 października 2011 roku wyruszyła w niezapomnianą podróż swojego życia. W 255 dni przejechała 53 tys. 734 km., zwiedziła 14 krajów (Ukrainę, Rosję, Mongolię, Makau, Chiny, Hongkong, Filipiny, Tajlandię, Malezję, Singapur, Indonezję, Australię, Laos, Kambodżę), poznała setki ludzi i przeżyła niezliczone przygody. Przemierzając obce kraje wykonała kilka tysięcy zdjęć, którymi mogła teraz podzielić się podczas spotkania. Niezwykłe i inspirujące – tak można w skrócie podsumować to slajdowisko.

Po pełnych niezwykłych historii slajdowiskach, przyszedł czas na drugą część spotkania, podczas której każdy mógł wziąć udział w warsztatach scrapbookingu.

Scrapbooking to sztuka własnoręcznego tworzenia i dekorowania albumów ze zdjęciami i pamiątkami rodzinnymi.
Warsztaty poprowadziła Kasia Juszkiewicz – organizatorka spotkań Craftshow w Krakowie. Dzięki hojnym sponsorom, wszyscy zostali zaopatrzeni w potrzebne materiały do stworzenia albumu. Oczywiście zgodnie z hasłem spotkania na warsztatach powstawały mini albumy z podróży, które w niezwykle kreatywny sposób pozwolą każdemu na uwiecznienie swoich wojaży pod świecie.

Podczas kilkugodzinnego spotkanie dla uczestników przygotowane zostały również inne atrakcje. Każdy mógł spróbować różnego rodzaju herbat ze sklepu internetowego www.smaksztuki.pl. Małgorzata Poraszka, właścicielka sklepu internetowego, zaprezentowała poza herbatą, wypalaną przez siebie porcelanę. Było zatem nie tylko aromatycznie, ale również kolorowo.

Organizatorki Beata i Iwona zadbały o licznie przybyłe mamy. Specjalnie dla ich pociech przygotowany został kącik pełen gier i zabawek, dzięki czemu dzieci zdecydowanie się nie nudziły.

Pierwsze spotkanie było atrakcyjne nie tylko dla dzieci, ale i bez wątpienia dla każdego uczestnika. Oby wszyscy obecni trzymali w sobie tą niezwykłą dawkę motywacji do podążania za własnymi marzeniami i pasjami.

Agnieszka Dziegiel, zdj. Anita Grzesikowska

źródło: Mamycel.pl

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl