Golemo
Rozmaitości
Niedziela, 22 lutego 2015 13:53

W II Ogólnopolskiej Zimowej Senioriadzie weźmie udział ok. 300 osób

RABKA-ZDRÓJ. Zakończone zostało przyjmowanie zgłoszeń do II Ogólnopolskiej Zimowej Senioriady na Podhalu. Motto tegorocznej imprezy brzmi „Rabka to nie tylko dzieci, ale i wiek trzeci”. Senioriada rozegrana zostanie w dniach 2-3 marca br.
- Do naszego miasta przyjedzie przeszło 500 zawodników startujących i kibiców z 19 Uniwersytetów Trzeciego Wieku z następujących miejscowości: Zawiercie, Józefów, Rabka-Zdrój, Wejherowo, Wiedeń, Łazy, Rzeszów, Andrychów, Myślenice, Lublin, Nowy Targ, Mszana Dolna, Pszczyna, Nowy Sącz, Zakopane, Myszków, Gliwice, Kraków, Oświęcim - wymienia Marek Szarawarski, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego.

277 zawodniczek i zawodników w wieku od 50+ do 80+ z podziałem na grupy wiekowe będzie rywalizować w ośmiu konkurencjach: „kręgle curlingowe” na lodzie, bieg narciarski, lub w przypadku braku śniegu, bieg bez nart, slalom narciarski, rzut „śnieżkami do celu”, zjazd na dętkach, turniej brydżowy, turniej szachowy, Nordic Walking połączony z konkursem wiedzy. Najliczniejsza grupa - 69 studentów Uniwersytetów III Wieku wystartuje w slalomie gigancie. Najmniej osób - 10 zagra w turnieju szachowym.

Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy brelok i pocztówkę z okolicznościowym stemplem a zwycięzcy dodatkowo złote, srebrne i brązowe medale. Dla wszystkich Uniwersytetów przygotowane są statuetki oraz promocyjne i pamiątkowe materiały fundowane przez Rabkę i Powiat Nowotarski.

- Nordic Walking Gorczański - impreza towarzysząca - już „działa”. W Schronisku na Maciejowej (852 m n.p.m. - czas dojścia do schroniska około 1.5 godz.) można od dziś do 8 marca br. uzyskać stempel „Zdobywca Maciejowej”. Z powodów od nas niezależnych zmuszeni zostaliśmy do zmiany programu pierwszego dnia Senioriady. Nie będzie przejazdu pociągiem retro i zwiedzania Skansenu Kolejowego. Proponujemy w tym czasie występ Góralskiego Kabaretu „TRUTEŃ”. Nie będzie „pary” ale Truteń gwarantuje dużo „czadu”! - zapewnia Marek Szarawarski.

Więcej informacji na stronie www.u3w.rabka-net.pl.

opr.s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
balony
Najczęściej czytane
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl