WSB
Rozmaitości
Piątek, 25 lipca 2014 09:48

VI Festiwal Muzyki Kameralnej w Zubrzycy Górnej

Począwszy od niedzieli 27 lipca do niedzieli 3 sierpnia w Zubrzycy Górnej odbywać się będą koncerty i wydarzenia artystyczne w ramach VI Festiwalu Muzyki Kameralnej.

Program Festiwalu:

niedziela, 27.07, godz.19 - Inauguracja Festiwalu - w ramach "Święta Borówki" -
Koncert w wykonaniu Kwartetu Festiwalowego - w programie utwory Aleksandra Borodina i Simona Laksa.

Twórczość Aleksandra Borodina należy do kanonu literatury romantycznej. Muzyka przesiąknięta nostalgią i liryzmem znakomicie odzwierciedla rosyjską duszę, rozdartą pomiędzy namiętnością a melancholią. Kwartet smyczkowy Borodina D-dur należy do ścisłej czołówki utworów tego gatunku.
Dzieło Simona Laksa - kompozytora polskiego pochodzenia, paryskiego emigranta zawiera kwintesencję charakteru muzyki polskiej. Sam podtytuł utworu "Na motywach polskiej muzyki ludowej" wskazuje źródło materiału dźwiękowego. Napisany w klasycznej 4-częściowej formie, zaskakuje na wskroś góralskim finałem, w którym rozbrzmiewają podhalańskie nuty.

czwartek, 31.07, godz.18 - "Dzieci dzieciom"
Koncert - w wykonaniu młodych muzyków, adresowany szczególnie do młodych odbiorców. Wystąpią uczniowie Orawskiej Szkoły Muzycznej oraz zaproszeni goście. Warto wybrać się ze swoimi pociechami! Może w niejednym obudzi się talent...

sobota, 2.08, godz.19 - Wieczór ze Świętym
Muzyczno-poetycki spektakl oparty na poemacie Jana Pawła II "Tryptyk rzymski".
Koncert poświęcony pamięci Papieża-Polaka, wieczór wspomnień z udziałem biskupów krakowskich.
Okazja do głębszego przeżycia dzieła Ojca Świętego oraz do wymiany osobistych refleksji na temat znaczenia i śladów we współczesnym świecie postaci Karola Wojtyły.
Recytacje: Anna Bugajska i Maciej Rutkowski
Muzyka: Duo Sonore - Ilona Nieciag & Krzysztof Leksycki
Patronat honorowy ks.bp Grzegorz Ryś

niedziela, 3.08, godz.19 - Gala operetkowa "Kiedy skrzypki grają"
Koncert w wykonaniu znakomitej śpiewaczki Aliny Urbańczyk-Mróz oraz Kwintetu Festiwalowego.

Gala wokalno-instrumentalna "Kiedy skrzypki grają" to koncert z udziałem znakomitej wokalistki Aliny Urbańczyk-Mróz z towarzyszeniem Kwartetu Festiwalowego.
W programie znane hity operowe i operetkowe, przeplatane muzyką filmową. Wyjątkowy wieczór muzyczny, który wprawi w wyśmienity nastrój wszystkich fanów lekkiej muzyki.
Idealna okazja do spędzenia czasu z rodziną przy dźwiękach muzyki Straussa, Lehara i innych mistrzów dobrego nastroju!

Podczas Festiwalu zapraszamy na wystawę Twórców Orawskich, których prace można oglądnąć w kruchcie kościoła. Artyści, biorący udział w wystawie prezentują różnorodne spojrzenie na piękno orawskiej ziemi. Wśród wybranych twórców znajdują się:
Antoni Antolak, Piotr Biłak, Andrzej Dziubek, Magdalena Medwecka, Małgorzata Malczewska-Medwecka, Marcin Pieróg, Karolina Reckziegel-Antolak, Magdalena Kostrzewa-Smreczak, Marian Smreczak, Monika Tlałka.
Na szczególną uwagę zasługuje wystawa ikon autorstwa Małgorzaty Stańdo, której pasja malarska i szczególna wrażliwość na sztukę ikony rozkwitła w ostatnich latach.

Wszystkie koncerty i wydarzenia festiwalowe odbywają się w kościółku MB Śnieżnej, w skansenie w Zubrzycy Górnej!
Wstęp wolny!

Już po raz szósty ukazuje się Festiwal w Zubrzycy! Dzięki wsparciu Orawskiego Stowarzyszenia Artystycznego i pomocy finansowej Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie realizowana jest ambitna idea propagowania muzyki klasycznej na Orawie. Zapraszam do przeniesienia się na chwilę w inny świat: wolny od szarej codzienności, lukrowego banału popularnych festynów i hałasu kiepskiej muzyki! Dajmy ponieść się sztuce i wartościom, które ze sobą niesie!
Zapraszam do udziału w Festiwalu!

źródło: material prasowy

WSB
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl