WSB
Rozmaitości
Środa, 30 marca 2022 18:56

Umowy na kolejne drogi podpisane

Konsekwentnie dążymy do poprawy bezpieczeństwa, jakości i komfortu podróży po drogach Małopolski. Dzięki ogromnemu wsparciu rządowemu kolejne inwestycje drogowe w naszym województwie mają szansę na realizację – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.
Dziś wojewoda podpisał umowy w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg z przedstawicielami powiatów: oświęcimskiego, nowotarskiego, tatrzańskiego oraz gmin: Trzyciąż, Bystra-Sidzina, Łukowica, Rzepiennik Strzyżewski, Laskowa. 
W spotkaniu uczestniczyli także posłanka Anna Paluch oraz senator Jan Hamerski.

– To jest radosny dzień, myślę, że My – parlamentarzyści cieszymy się z tego podwójnie. Żaden rząd nic nie zrobił sam, zawsze potrzeba współpracy rządu i samorządu i dlatego jesteśmy 
z otwartym sercem dla wszystkich samorządów. Chcemy, żeby samorządy miały pieniądze na inwestycje. Wszystkie te liczne programy: Polski Ład, Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg 
i Fundusz Inwestycji Lokalnych są po to, żeby mieszkańcy odczuli, że władza publiczna, czyli rząd i samorząd, się o nich troszczy – mówiła poseł Anna Paluch.

– Patrząc na zebranych samorządowców, widzę same uśmiechnięte twarze. Kiedyś też byłem związany z samorządem lokalnym, w związku z czym wiem, że każdy grosz, który spływa do samorządu, przyjmowany jest przez wszystkich wójtów, burmistrzów i starostów z olbrzymią radością. Jestem usatysfakcjonowany, że mogę z Państwem dzielić tę radość – podkreśla senator Jan Hamerski.

– Tylko dzięki podpisanym dzisiaj umowom z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, trafi do 8 małopolskich samorządów prawie 15 mln zł. Rządowe wsparcie to szansa na poprawę warunków podróżowania i bezpieczeństwa, zarówno dla samych mieszkańców, jak i licznie odwiedzających nasz region turystów – podkreśla wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Podpisanych dzisiaj 8 umów opiewa łącznie na kwotę 14 908 163,00 zł. Dofinansowanie otrzymały:
powiat oświęcimski – 2 468 296 zł na przebudowę drogi powiatowej 
w Jawiszowicach,
powiat nowotarski – 6 663 087 zł na rozbudowę drogi powiatowej w Trybszu,
powiat tatrzański – 3 863 344 zł na remont drogi powiatowej w Białym Dunajcu i Gliczarowie Dolnym,
gmina Trzyciąż – 65 404 zł na remont drogi gminnej w Imbramowicach,
gmina Bystra-Sidzina – 67 321 zł na remont drogi gminnej w Sidzinie,
gmina Łukowica – 257 311 zł na remont drogi gminnej w Roztoce,
gmina Rzepiennik Strzyżewski – 1 266 089 zł na budowę drogi gminnej 
w Rzepienniku Strzyżewskim,
gmina Laskowa – 257 311 zł na przebudowę drogi gminnej w Laskowej.


źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

WSB
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl