Rozmaitości
Sobota, 16 października 2021 18:59

Tym, którzy prowadzą nas do źródeł wiedzy

W Szkole Podstawowej w Niedźwiedziu odbyła się Akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy 4 wraz z paniami Bogusławą Gniecką i Joanną Cichańską przygotowali przedstawienie pt.: „DNI OTWARTE W NIEBIE” wg scenariusza pani Anny Kaim. Uczniowie na początku powitali zaproszonych gości, panią dyrektor, nauczycieli, rodziców oraz kolegów i koleżanki.
Dzień Edukacji Narodowej, obchodzony jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, od której rozpoczęła się reforma szkolnictwa w naszym kraju. Święto ważne dla każdego obywatela, bo czym byłaby Polska, gdyby nie było komu kształcić młodzieży? Dla wielu jest to dzień, w którym z nostalgią wspominają swoich nauczycieli, szczególnie tych, którzy poprzez swoją pracę wpłynęli na ich losy w dorosłym życiu. Możemy czuć się szczęśliwcami, w dalszym ciągu jesteśmy uczniami, więc swoich nauczycieli, mentorów i wzory mamy w zasięgu ręki. Wprawdzie naszym codziennym postępowaniem nie zawsze pokazujemy jak Ich szanujemy i potrzebujemy.

Pełnym żartów skeczem postanowiliśmy choć trochę osłodzić gorycz codziennych trosk i zmartwień, których niejednokrotnie przysparzamy. Zaprosiliśmy zebranych na niepowtarzalną wycieczkę last minute do NIEBA, gdzie to Aniołowie -wspaniali przewodnicy, mieli możliwość oprowadzenia zacnego grona i sprawdzenia kto dołączy do nich, a kto będzie zmuszony odpokutować swoje grzechy i grzeszki u kuzyna Lucyfera. Nauczyciele, zostali przeproszeni za czas zmarnowany na wyssane z palca oskarżenia, zostały wręczone im certyfikaty anielskiej cierpliwości do Nas i do każdego napotkanego w ich karierze nygusa i lenia. Samorząd szkolny złożył życzenia pracownikom z okazaji ich święta. Następnie dyrektor skierowała wyrazy wdzięczności dla wszystkich pracowników szkoły i odczytano życzenia przekazane od wójta Gminy Niedźwiedź Rafała Rusnaka i Przewodniczącej Rady Rodziców Anny Ogieli.


Apel zakończono przesłaniem skierowanym do seniorów, aby dbali o swoje bezpieczeństwo i zawsze nosili elementy odblaskowe uczestnicząc w ruchu drogowym przede wszystkim po zmierzchu.

Uczniowie klasy IV SP w Niedźwiedziu
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Parada Smoków
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl