WSB
Rozmaitości
Czwartek, 7 sierpnia 2014 23:05

Trzech tenorów w Krościenku n/Dunajcem. Finał 5. Letniego Festiwalu "Pieniny-Kultura- Sacrum"

W sobotę 9 sierpnia w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku n. Dunajcem po raz ostatni w tym roku zabrzmi muzyka organowa. O godzinie 19:00 odbędzie się ostatni koncert w ramach 5. Letniego Festiwalu „Pieniny-Kultura-Sacrum”. Bohaterami koncertu będą znakomici artyści-wokaliści, których oprócz tego, iż śpiewają tenorem łączy przede wszystkim powołanie.
Wszyscy oni są bowiem osobami duchownymi, zakonnikami jak i księżmi diecezjalnymi, reprezentującymi odległe od siebie miasta: o. Rafał Kobyliński - Poznań, ks. Zdzisław Madej - Wrocław oraz ks. Paweł Sobierajski - Sosnowiec. Przed laty postanowili oni połączyć swoje artystyczne siły, tworząc zespół pod nazwą „Servi Domini Cantores”. Występują nawet w składzie pięcioosobowym.

Ich występy spotykają się zawsze z entuzjastycznym przyjęciem słuchaczy, a bisom na ogół nie ma końca.

Zaprezentują program złożony z dzieł wokalnych muzyki sakralnej trzech stuleci, nie zabraknie także utworów popularnych, stanowiących obowiązkowy kanon repertuarowy męskich głosów wokalnych. Zabrzmi także muzyka organowa w wykonaniu Agnieszki Radwan-Stefańskiej, absolwentki Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Joachima Grubicha, związanej na co dzień z macierzystą uczelnią, dyrektora artystycznego Festiwalu, nie tylko jako akompaniament do utworów wokalnych, lecz także w postaci solowych dzieł napisanych na ten instrument.

Wstęp na koncert wolny.

Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Artystyczne PianoClassic przy współpracy z parafiami w Krościenku n. Dunajcem oraz w Sromowcach Wyżnych. Mecenasem Festiwalu jest ZEW Niedzica S.A., partnerami: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Pensjonat Crosna Spa w Krościenku n.D., Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n.D. oraz cukiernia Piotrowscy z Krościenka n.D. Patronat honorowy objął JE. Ks. Bp. Wiesław Lechowicz.

źródło: materiał prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl