Rozmaitości
Wtorek, 23 maja 2023 13:20

Sztuka współczesna w orawskim skansenie (zdjęcia)

Muzeum - Orawski Park Etnograficzny realizuje projekt „Powrót do korzeni”. W ramach inicjatywy dofinansowanej z Funduszy Norweskich i EOG, a realizowanej wspólnie z Galleri Romma z Løten w Norwegii przygotowywane są trzy wystawy prac znanego artysty, muzyka i performera Andrzeja Dziubka.
Tym razem organizatorzy zapraszają na wystawę w Muzeum - Orawskim Parku Etnograficznym w Zubrzycy Górnej.
Otwarcie zaplanowano na 27 maja, na godzinę 16.00. Wystawę będzie można oglądać w budynkach plebańskich z Orawki w muzeum do końca czerwca.

Jest to druga z kolei i ostatnia w Polsce możliwość zobaczenia prac artysty. Pierwszą była prezentacja w Jabłonce – w galerii, ale i jako część instalacji zaaranżowanej w budynkach gospodarczych oraz wokół nich, tak by także elementy zastane, przetworzone lub nie, były jej częścią. Instalację tą wciąż można oglądać przy Sobieskiego 3, kilka ujęć przedstawiamy poniżej. Z kolei z końcem lipca wystawa wyruszy w podróż do norweskiego Løten.

Artysta w swojej twórczości plastycznej posługuje się różnorodnym tworzywem – plastikiem, akrylem, silikonem. Materiały te służą do stworzenia odpowiedniej formy, za pomocą której zwraca uwagę na okrucieństwo wojny, problem ochrony środowiska oraz istotę człowieka jako żywego, oryginalnego organizmu, zestawiając go ze sztucznym tworem, zabawką, przedmiotami użytku codziennego.

Szczegóły dotyczące inicjatywy można znaleźć na stronie muzeum.

opr. s/ zdj. Leszek Janiszewski, Dominika Wachałowicz-Kiersztyn, R. Ciok
Extra Trapez
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl