Kopalnia
Rozmaitości
Piątek, 8 listopada 2013 14:35

Szpital św. Rafała najlepszym szpitalem w Małopolsce

W Warszawie odbyła się 10. ceremonia przyznania nagród dla najlepszych placówek szpitalnych w Polsce. Wśród laureatów tegorocznej edycji rankingu znalazł się SCANMED Szpital św. Rafała w Krakowie. Zdobył tytuł najlepszego szpitala w województwie małopolskim. Utrzymał się też w pierwszej dziesiątce szpitali w skali kraju w kategorii „jakość opieki medycznej”.
W jubileuszowej odsłonie Ranking Najlepszych Szpitali "Rzeczpospolitej" 2013 przygotowanego we współpracy z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia wzięło udział 256 organizacji. Uroczystej gali towarzyszyła debata na temat szpitali przyjaznych pacjentowi w polskich warunkach. Wzięli w niej udział przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia i przedstawiciele NGO.

Rozdanie nagród poprzedziła prezentacja wybranych danych uwzględnianych w rankingu „Bezpieczny szpital”. Jak wynika z tej analizy, placówki zdecydowanie poprawiły swoje wyniki w kategorii informatyzacji, a także generowanych przychodów.

opr. s/

źródło: materiały prasowe

TdP
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl