Golemo
Rozmaitości
Wtorek, 21 lutego 2017 14:36

Szpital Dziecięcy św. Ludwika w gronie szpitali akredytowanych

Wojewódzki Szpital Dziecięcy św. Ludwika – jednostka Województwa Małopolskiego - ponownie znalazł się w gronie najlepszych szpitali w kraju. Krakowska jednostka drugi raz z rzędu uzyskała status szpitala akredytowanego przez Ministerstwo Zdrowia, uzyskując 91% zgodności ze standardami akredytacyjnymi. Certyfikat to potwierdzenie wysokiego poziomu świadczonych w placówce usług medycznych.
W Małopolsce status szpitala akredytowanego posiada 22 szpitali. O certyfikat placówki starają się z własnej inicjatywy i by go uzyskać, muszą przejść kontrolę Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia – jednostki ministerstwa zdrowia. Wysoki wynik uzyskany w czasie takiego audytu dał jednostce Województwa Małopolskiego 15. miejsce spośród 225 pozostałych akredytowanych polskich szpitali.

- Certyfikat przyznany szpitalowi im. św. Ludwika potwierdza wysoki poziom szpitali i placówek leczniczych prowadzonych przez Województwo Małopolskie. Dbałość o zdrowie Małopolan i najwyższy standard świadczonych im usług zdrowotnych to dla nas absolutny priorytet – podkreśla wicemarszałek Wojciech Kozak.

WSSDz im. św. Ludwika otrzymał maksymalne oceny w zakresie standardów: zabiegi i znieczulenia, laboratorium, poprawa jakości i bezpieczeństwo pacjenta a także zarządzanie ogólne. Są to informacje ważne z perspektywy pacjenta. Dzięki nim ma on pewność, że szpital dokłada starań, by zminimalizować ryzyko wystąpienia zagrożeń związanych z pobytem w ZOZ, robi wszystko by pacjent był bezpieczny, a opieka nad nim profesjonalna.

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy św. Ludwika w Krakowie pierwszą akredytację uzyskał w 2013, obowiązywała do 2016 roku. Obecna będzie ważna przez najbliższe trzy lata.

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
balony
Najczęściej czytane
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl