WSB
Rozmaitości
Środa, 21 września 2022 08:57

Szczawnica świętowała 100-lecie "Wesela góralskiego"

W ubiegły weekend mieszkańcy Szczawnicy obchodzili ważny jubileusz stulecia sztuki napisanej przez Jana Malinowskiego z Pagorek pt. "Wesele góralskie".
W ramach uroczystości w sobotę ulicami miasta przeszedł barwny korowód tradycyjnie ubranych szczawniczan. Nie zabrakło także góralskiej muzyki. Złożono wiązanki kwiatów na grobie Jana Malinowskiego oraz przy tablicy w miejscu jego zamieszkania w Parku Górnym. W kościele parafialnym pw. św. Wojciecha odbyła się msza święta.

Natomiast w niedzielę uroczystości jubileuszu przeniosły się do Dworku Gościnnego. Przy pełnej sali wspominano historię szczawnickiej OSP oraz działającego od początku zeszłego wielu teatru amatorskiego. Marszałek Województwa Witold Kozłowski medalem Polonia Minor uhonorował Anielę Krupczyńską, która od ponad 50 lat piastuje funkcję kierownika zespołu im. Jana Malinowskiego.

Następnie nastał moment na który wszyscy czekali: spektakl „Wesele góralskie” lub raczej „Wesele pokoleń”, ponieważ na scenie zaprezentowali się wszyscy żyjący aktorzy, którzy przez lata występowali w tej sztuce.

Publiczność była zachwycona, a w niejednym oku zakręciła się łza nostalgii. Po zakończeniu spektaklu brawom nie było końca.

Następnie weselni goście zostali zaproszeni na poczęstunek i dalsze świętowanie.

jd pieniny24.pl
WSB
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Reklama
Chlebek
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl