WSB
Rozmaitości
Poniedziałek, 3 października 2011 13:32

Sylwia Basta wygrywa ogólnopolski konkurs piosenki

Sylwia Basta z Waksmunda, występująca pod pseudonimem Silvana, zajęła wraz z Agatą Struzik ze Starej Miłosne - I miejsce na XXIV Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Turystycznej, Poezji Śpiewanej i Sztuk Różnych „Wrzosowisko”, który odbył się wczoraj w Kędzierzynie-Koźlu.
Pierwsze miejsce przyznano ex aequo. W przeglądzie wzięło udział kilkunastu wykonawców.

Sylwia Basta zdobyła uznanie jury wykonaniem dwóch piosenek: „Halny” (do której jest autorką muzyki i tekstu) i „Na brzozowej korze”, z muzyką Macieja Małeckiego i słowami Agnieszki Osieckiej. Pieśniarka wystąpiła solo, akompaniując sobie na gitarze.

Sylwia Basta na co dzień pracuje jako nauczycielka muzyki i rytmiki. Prowadzi znany na Podhalu zespół wokalny Hilaritas. Jest laureatką wielu festiwali. W swoim dorobku ma m.in. I miejsce na XXX Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Turystycznej i Poetyckiej PIOSTUR GOROL SONG w Andrychowie (2008), Brązowy Gryf na XV Ogólnopolskim Turnieju Piosenki Literackiej „Poetycko-muzyczna bitwa pod Gorlicami” (2009) i II miejsce w Konkursie Piosenki Różnej podczas II Otwartych Spotkań Artystycznych Muzyczna Zohylina w Bukowinie Tatrzańskiej (2009). Dostała się również do finału Festiwalu Twórczości im. Marka Grechuty Korowód 2009 w Krakowie.

opr. s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl