Festiwal Kiepury
Rozmaitości
Poniedziałek, 12 marca 2018 21:26

Sukces szkół z Nowego Sącza, Nowego Targu, Grybowa, Limanowej i Zakopanego

16 marca odbędzie się II etap Olimpiady z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych.
Znamy już 321 zespołów, które 16 marca będą się zmagać w drugim - wojewódzkim etapie Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Z 30 tysięcy uczniów, którzy przystąpili do konkursu, pozostało 963 najlepszych.
„Lekcje z ZUS” i Olimpiada cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli.

W pierwszej edycji w „Lekcjach” brało udział ponad 17 tys. uczniów, z czego 11 tysięcy uczestniczyło w konkursie. W tym roku 62 tys. uczniów wzięło udział w „Lekcjach” z czego aż 30 tysięcy zdecydowało się na udział w Olimpiadzie. Od początku projektu, który trwa od 2014 r., w „Lekcjach” uczestniczyło ponad 157 tysięcy uczniów. Blisko 85 tysięcy z nich brało udział w Olimpiadzie.

Tegoroczny pierwszy etap szkolny Olimpiady wyłonił zespoły z 321 szkół. W województwie małopolskim w pierwszym etapie udział wzięło 2839 uczestników z 94 szkół ponadgimnazjalnych. Do etapu wojewódzkiego w Małopolsce zakwalifikowały się 22 szkoły.  Z regionu sądeckiego zakwalifikowali się m.in. uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie, Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Limanowej, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Zakopanem oraz uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Nowym Sączu.  Drugi etap to rywalizacja zespołowa – po trzech uczniów ze szkoły. Zespoły będą konkurować ze sobą na drugim - wojewódzkim etapie Olimpiady  już 16 marca. Która ze szkół będzie reprezentować Małopolskę - dowiemy się niebawem. 16 najlepszych drużyn z całej Polski będzie walczyć w finale w Warszawie. Dołączą do nich cztery zespoły, które otrzymają od organizatorów „dzikie karty”, przyznawane za bardzo wysokie wyniki w II etapie.

- Do zdobycia są nagrody rzeczowe (laptopy, tablety, czytniki e-booków) oraz indeksy i preferencyjne warunki
w rekrutacji na uczelnię. Na najlepszych czekają indeksy Uniwersytetu Warszawskiego, UJK w Kielcach, Akademii Pomorskiej, UMK w Toruniu, UWM w Olsztynie, lubelskiego KUL oraz  UPH w Siedlcach. Ułatwienia w rekrutacji na studia oferują Wyższa Szkoła Biznesu z Dąbrowy Górniczej, Akademia Pomorska, Państwowe Wyższe Szkoły Zawodowe w Płocku, Krośnie, Nowym Sączu, Kaliszu, Pile, Wałbrzychu i Zamościu, Wyższe Szkoły Bankowe w Poznaniu i Toruniu, UMK w Toruniu, WSZiA w Zamościu, Uniwersytet Zielonogórski oraz WSAP w Ostrołęce - przypomina Bożena Bielawska, p.o. rzecznika regionalnego ZUS w Małopolsce.

opr.s/
TdP
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl