Rozmaitości
Wtorek, 4 stycznia 2022 11:55

Styczeń na Scenie dla Dorosłych w Teatrze Groteska

5 stycznia w gronie znakomitych artystów, laureatów telewizyjnych talent show i ogólnopolskich konkursów piosenki, zaśpiewamy na zdrowie. Zysk z wypełnionego kolędami i pastorałkami koncertu noworocznego „Śpiewanie na zdrowie” zostanie przeznaczony na pomoc osobom z nowotworami neuroendokrynnymi.
ŚPIEWANIE NA ZDROWIE – Koncert Noworoczny
5 stycznia, godz. 19.00

W drugi weekend stycznia razem z bohaterami Bułhakowa przeniesiemy się do socrealistycznej Moskwy. „Mistrz i Magorzata” w wersji Teatru Groteska to opowieść, której głównymi animatorami jest świta Wolanda. Wybiórcza, bo nie opowiada wszystkich wątków książki. Bardzo indywodualna, datego że głównym jej narratorem jest jedna postać - wpędzony w szaleństwo, uwikłany w tragikomiczny splot wydarzeń poeta Iwan Bezdomny.

MISTRZ I MAŁGORZATA
7 i 8 stycznia, godz. 19.00
spektakl dla widzów od lat 14

Podczas pierwszego w nowym roku spotkania z cyklu KOD MISTRZÓW na scenie Teatru Groteska gościć będziemy Andrzeja Zaryckiego – nazywanego poetą piosenki wybitnego kompozytora i pianistę, przez wiele lat związanego z Piwnicą pod Baranami i pieśniarką Ewą Demarczyk, autora takich niezapomnianych kompozycji, jak: „Cyganka”, „Skrzypek Hercowicz” i „Na moście w Avignon”. 
KOD MISTRZÓW to cykl spotkań z wybitnymi postaciami życia publicznego, artystami, intelektualistami - osobami, które kształtują wrażliwość i wyobraźnię Polaków. 

Kod Mistrzów

ANDRZEJ ZARYCKI
11 stycznia, godz. 18.00

Dokąd podąża Ijon Tichy, a wraz z nim ludzkość? Odpowiedzi szukamy w „Dziennikach gwiazdowych”, adaptacji powieści Stanisława Lema. W spektaklu udało się pomieścić obok siebie przenikliwość wizji rozwoju gatunku homo sapiens, precyzyjną analizę niedostatków historii ludzkości, niebezpieczeństwa czające się za rozwojem sztucznej inteligencji i humor Pisarza łagodzący wszystkie niepokojące czy katastroficzne wizje.

DZIENNIKI GWIAZDOWE

21 i 22 stycznia, godz. 19.00
spektakl dla widzów od lat 14

Kolejny rok na Scenie Mistrzów zainaugurujemy pełnym ciepła i pogody spotkaniem z niedoścignioną mistrzynią poetyckich klimatów, Magdą Umer. O Magdzie Umer można w nieskończoność, ale najpełniej opisała ją Agnieszka Osiecka: „Ona właściwie nie śpiewa gardłem. Ona śpiewa duszą”.
Na Scenie Mistrzów Teatru Groteska usłyszymy „Koncert jesienny”, podczas którego Artystce akompaniować będzie na pianinie Wojciech Borkowski.

Scena Mistrzów
MAGDA UMER „Koncert jesienny”

23 stycznia, godz. 19.00

Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii TALIA to najlepsza rekomendacja dla spektaklu, który w tych nieoptymistycznych czasach z całym swoim komediowym optymizmem zapanuje w ostatni weekend miesiąca na Scenie dla Dorosłych. Inscenizacja ponadczasowego tekstu Woltera z muzyką na żywo tylko w Teatrze Groteska.

Kandyd czyli optymizm
28 i 29 stycznia, godz. 19.00
spektakl dla widzów od lat 13


Bilety na spektakle do kupienia w kasie Teatru oraz na www.groteska.pl
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
balony
Najczęściej czytane
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl