WSB
Rozmaitości
Wtorek, 16 grudnia 2014 15:45

Studenci AGH zwyciężyli w międzynarodowym konkursie „UPPP”

Studenci Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie zwyciężyli w międzynarodowym konkursie „UPPP” organizowanym przez jeden z największych koncernów naftowych w Europie Środkowej, firmę MOL Group.
Grupa studentów kierunku inżynieria naftowa i gazownicza z Wydziału Wiertnictwa, Nafty i Gazu AGH w eliminacjach do finału konkursu pokonała aż 972 trzyosobowe drużyny z ponad dwudziestu uczelni, m.in. z Wielkiej Brytanii, Rosji, Austrii, Czech, Słowenii, Węgier, Pakistanu czy Chorwacji.

Tomasz Małachowski, Jakub Pitera i Dawid Bydłosz podczas finałowej prezentacji, która odbyła się 11 grudnia w Budapeszcie, przedstawili pełną strategię rozwoju firmy MOL, uwzględniając czynniki ekonomiczne, społeczne czy gospodarcze. Drużyna ONIONgas z AGH, najmłodszy zespół biorący udział w zawodach, w ścisłym finale pokonała trzy drużyny z Węgier i jedną z Pakistanu. Studenci Akademii otrzymali w nagrodę 9 tys. euro, możliwość współpracy z firmą oraz udział w programie stażowym.

„UPPP” to nowy, międzynarodowy program firmy MOL Group, który w tym roku odbył się po raz pierwszy. Pierwszy etap odbył się online, zaś pięć najlepszych drużyn zmierzyło się w finale w stolicy Węgier.

Konkurs, skierowany do studentów i doktorantów kierunków ścisłych, miał na celu pogłębienie ich wiedzy w zakresie przemysłu naftowego i gazowniczego w wielu jego aspektach.

/ab

źródło: krakow.naszemiasto.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl