Festiwal Kiepury
Rozmaitości
Piątek, 15 czerwca 2018 16:02

Starosta pogratulował olimpijczykom

Starosta Marek Pławiak spotkał się dzisiaj z uczennicami z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej, które zostały laureatkami XLII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych we Wrocławiu.
- Serdecznie gratuluję ogromnego sukcesu – mówił starosta Marek Pławiak. - Jestem pewien, że te wybitne osiągnięcia są preludium do błyskotliwej kariery zawodowej. To wspaniale, gdy zdobywany zawód staje się jednocześnie pasją, źródłem satysfakcji i realizacją ambicji oraz świadectwem pracy własnej i działalności szkoły. Życzę Paniom dalszego równie wspaniałego rozwoju, realizacji marzeń, miłości najbliższych oraz wszelkiej pomyślności w dorosłym życiu zawodowym i osobistym.

Przypomnijmy, że w etapie centralnym olimpiady wystartowało 225 uczniów w 11 blokach tematycznych. Reprezentantki szkoły w Nawojowej musiały wykazać się wiedzą w dziedzinie technologii żywności, gastronomii, architektury krajobrazu i produkcji roślinnej. Zajęły czołowe miejsca i otrzymały tytuł laureata olimpiady. Otwiera im on drzwi na wszystkie uczelnie wyższe w kraju i zwalnia z pisemnej części egzaminu zawodowego.

W bloku technologia żywności pierwsze miejsce zdobyła Katarzyna Zapart. Uzyskała maksymalną ilość punktów w części praktycznej. W bloku architektura krajobrazu drugie miejsce wywalczyła Katarzyna Czup. W bloku gastronomia trzecie miejsce przypadło w udziale Katarzynie Janowiec, natomiast w bloku produkcja roślinna czwarte miejsce zdobyła Dorota Starzyk.

Dodajmy, że Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej zajął pierwsze miejsce i uzyskał tytuł Najlepszej Szkoły w Polsce, według punktacji z wszystkich bloków tematycznych olimpiady.

Starosta pogratulował również nauczycielkom, które przygotowywały uczennice do olimpijskich zmagań: Teresie Sendeckiej i Marii Kiełbasie oraz dyrektorowi szkoły Michałowi Bulzakowi.

olsz/ zdj. Maria Olszowska

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

TdP
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl