Rozmaitości
Wtorek, 30 listopada 1999 18:20

Spotkanie miłośników Kasprowego Wierchu

W niedzielę 24 kwietnia na szczycie Kasprowego Wierchu już po raz dziewiąty spotkają się miłośnicy tej góry oraz Tatr, by wziąć udział w Mszy Świętej.
Spotkanie rozpocznie się o godz. 12 prezentacją "Magia skrętu - to i owo o dawnych zjazdach narciarskich" autorstwa Wojciecha Szatkowskiego (Muzeum Tatrzańskie) - historyka, narciarza i znawcy narciarstwa. Msza Święta na szczycie odprawiona zostanie o godz. 13. Po mszy tradycyjnie wszyscy uczestnicy zaproszeni zostaną do wspólnego zdjęcia. W programie także występ zespołu "Regle" oraz projekcja filmu "Nasz Kasprowy".

Z roku na rok msze święte na szczycie gromadzą coraz więcej osób. Wśród uczestników są miłośnicy Tatr i Kasprowego Wierchu, w tym narciarze, turyści, ratownicy górscy, przewodnicy tatrzańscy, pracownicy kolejki. Gośćmi honorowymi będą jak zwykle Seniorzy - Ludzie Kasprowego.

Inicjatorem i organizatorem Spotkania jest Rafał Sonik - przedsiębiorca, filantrop, sportowiec. Polskie Koleje Linowe tego dnia oferują wszystkim uczestnikom spotkania bilety na kolej Kuźnice - Kasprowy w niższej cenie. Organizatorzy proszą o wjazd kolejką w godzinach 7 - 11. Ostatni zjazd kolejką o godz. 18.15.

źródło: Nasz Kasprowy
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl