WSB
Rozmaitości
Wtorek, 9 sierpnia 2016 08:39

Spektakl "Wokół tanga" i finał XVII festiwalu Tańców Dworskich (duża galeria)

W nawiązaniu do tematu festiwalu Cracovia Danza prezentuje spektakl pokazujący kulturę taneczną Argentyny, która związana jest z najbardziej znaną formą tańca tego kraju czyli tangiem.
Ten pochodzący z dalekiej Ameryki Południowej taniec bardzo szybko przyjął się w Europie i stał się nieodłączna częścią repertuaru tańców salonów europejskich. Także u nas, w przedwojennej Polsce, tango stało się jednym z najbardziej modnych form tanecznych. Dziś trudno sobie wyobrazić bal bez słynnego utworu Tango milonga czy innych znanych melodii, wciągających do tańca kolejne pokolenia.

W prezentacji "Wokół tanga" przeplatały się zarówno gorące rytmy tanga wprost z Buenos Aires w wykonaniu mistrza Facundo Peñalva, który wystąpił wraz ze swoją partnerką Ewą Wojtkiewicz oraz przedwojenne polskie tanga w wykonaniu tancerzy Cracovia Danza, które zachęcały wszystkich obecnych do wspólnej zabawy. Po spektaklu tancerze zaprosili na tradycyjny bal historyczny, w czasie którego można było zatańczyć różne formy tańców towarzyskich i salonowych z wielu epok.

Choreografia: Beata Broniek, Facundo Peñalva
Wystąpili: Facundo Peñalva i Ewa Wijtkiewicz oraz Balet Cracovia Danza w składzie: Marta Baranowska, Dominika Brudnicka, Nikoletta Giankaki, Anna Karabela, Małgorzata Nabrzeska, Alicja Petrus, Krzysztof Antkowiak, Dariusz Brojek, Jan Fečko, Łukasz Szkiłądź, Filip Świeczkowski.

Tomasz Cichocki i mat. prasowe Cracovii Danzy
WSB
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Reklama
Chlebek
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl