Rozmaitości
Czwartek, 11 czerwca 2015 22:41

Sobota z marchewką!

Już w sobotę w Nowej Hucie zostanie otwarte Centrum Lokalnej Kultury Kulinarnej Bistro Marchewka. To pierwsze bistro w Krakowie, którego menu bazuje wyłącznie na lokalnych produktach od małopolskich rolników.
W Polsce coraz większą popularnością cieszą się małe, klimatyczne restauracje bistro, wyróżniające się nie tylko znakomitą kuchnią, ale także przytulnymi wnętrzami, unikatową, wręcz rodzinną atmosferą oraz pewnością, że każdy gość opuści to miejsce najedzony. Marchewka jest nowym punktem na kulinarnej mapie Krakowa, mieszczącym się w dawnej kawiarni Nowohuckiego Centrum Kultury. Profil tego miejsca jest odpowiedzią na trendy panujące wśród klientów, którzy bardziej niż kiedykolwiek zainteresowani są tym skąd pochodzi ich jedzenie i jak zostało przygotowane. Zdecydowanie szukają też jedzenia wytwarzanego w gospodarstwach położonych w promieniu maksymalnie kilkudziesięciu kilometrów od miejsca ich zamieszkania. To, co decyduje o niepowtarzalności bistro to przede wszystkim kuchnia bazująca na sprawdzonych, domowych przepisach opartych właśnie na certyfikowanych produktach z Małopolski, jak również możliwość kupna zdrowych i pysznych miodów, serów górskich, pasztetów, czy tłoczonych na Sądecczyźnie soków.

- Jesteśmy przekonani, że Bistro Marchewka wniesie w życie mieszkańców Krakowa nie tylko nowe smaki, ale także wiedzę o tym jak pozytywnie zakup lokalnych produktów wpływa na środowisko. Mam tutaj przede wszystkim na myśli ochronę krajobrazu oraz przywrócenie różnorodności rodzimych gatunków zbóż, warzyw i owoców – mówi prezes Fundacji Partnerstwa dla Środowiska Rafał Serafin. Bistro Marchewka to także centrum edukacji. W drugą sobotę czerwca, w ramach Dni Nowej Huty, mieszkańcy Krakowa będą mogli między innymi wziąć udział w specjalnym pokazie kulinarnym Jerzego Poznańskiego, degustacji małopolskich produktów, która odbędzie się w ramach cotygodniowego Targu Produktów Lokalnych, a dzieci zostaną zaproszone do udziału w warsztatach zdobienia jedzenia, wyplatania koszyków z wikliny i upcyklingu. Początek imprezy już od dziewiątej. Rozpocznie ją targ produktów lokalnych.

Więcej szczegółów na stronie : http://produktlokalny.pl/marchewka-bistro/
am
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
balony
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl