WSB
Rozmaitości
Wtorek, 7 marca 2017 19:54

Słodkości i kremy do ciała na dniu otwartym szkoły (zdjęcia)

Testowaniem własnoręcznie robionych kremów do ciała, pomiarami zawartości tłuszczu i tkanki mięśniowej w organizmie i doświadczeniami chemicznymi przyciągali uwagę gimnazjalistów nauczyciele i uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie. W ramach dnia otwartego zachęcali młodzież do nauki w tej placówce.
Gimnazjaliści mogli też sprawdzić swoje umiejętności językowe podczas quizów z języka angielskiego i niemieckiego. Dowiedzieli się jak zespół szkolnych dziennikarzy redaguje gazetkę i stronę internetową. W sali matematycznej przekonali się jak wykorzystać tę "królową nauk" na przykład do żonglowania, układania kostki Rubika na czas, a nawet gry na gitarze i keyboardzie.

Atrakcją przygotowaną specjalnie dla gimnazjalistów były zajęcia w klimacie lat 20. Uczniowie mogli też zobaczyć jak ich starsi koledzy rozwijają swoje pasje dzięki szkole. W ramach kółka fotograficznego działa tam atelier fotograficzne. Duże pole do popisu mieli też uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych. Dla gości przygotowali zdrowy, wegetariański poczęstunek. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko z carvingiem i pysznymi przekąskami. Każdy mógł spróbować swoich sił w dekorowaniu ciasteczek. Wytrawne babeczki znikały w mgnieniu oka, piękne desery zdobiły stoły, a czosnkowe grzanki kusiły nie tylko obezwładniającym zapachem.

Zachętą dla gimnazjalistów był też jedyny w swoim rodzaju, wyróżniający Powiatowy Zespół Szkół w Muszynie spośród innych placówek, system przyznawania stypendiów. Tylko tutaj, oprócz typowych stypendiów, przyznawane są stypednia specjalne dla klas i wyróżniających się uczniów oraz absolwentów.

Dodajmy, że muszyńska placówka oferuje naukę w klasach ogólnych (przedmioty rozszerzone – języka angielski, matematyka, fizyka), sportowych (biologiczno-chemiczna-język angielski-piłka siatkowa/nożna) oraz technikum żywienia i usług gastronomicznych.

szel/ zdj. archiwum szkoły
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl