Rozmaitości
Czwartek, 26 kwietnia 2018 22:18

Reanimacja i Talerz Stewarda (zdjęcia)

Teoretyczną wiedzę i praktyczne umiejętności sprawdzano podczas trwających dwa dni eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Tradycyjnie przeprowadzono je na obiektach Zespołu Szkół Samochodowych w Nowym Sączu.
Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży z terenu powiatu nowosądeckiego i miasta Nowego Sącza.

Pierwszego dnia uczniowie szkół podstawowych musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy. Sprawdzano też ich praktyczne umiejętności jazdy na rowerze. Drugiego dnia do rywalizacji przystąpiła młodzież szkół ponadgimnazjalnych. Prócz wiedzy teoretycznej uczestnicy musieli też wykazać się umiejętnością jazdy na motorowerze i manewrowania samochodem wyposażonym w Talerz Stewarda.

W kategorii szkół podstawowych z Nowego Sącza najlepsze wyniki uzyskali reprezentanci SP nr 21. Wśród szkół z terenu powiatu pierwsze miejsce wywalczyli uczniowie z SP w Lipiu.
W kategorii gimnazjów najlepsze okazały się klasa gimnazjalna w SP nr 9 w Nowym Sączu oraz Gimnazjum w Chomranicach. Wśród szkół ponadgimnazjalnych najlepszą wiedzą spośród miejskich placówek wykazali się reprezentanci Zespołu Szkół nr 1. Ze szkół działających na terenie powiatu pierwsze miejsce wywalczyli uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie.
Nagrody w imieniu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, współorganizatora turnieju, wręczył Ryszard Wąsowicz – kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Celem turnieju jest m.in. działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drodze, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego, rozpowszechnienie zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, propagowanie rekreacji i sportu oraz przygotowanie młodzieży do uprawiania sportów motorowych.

szel/ zdj. arch. organizatora
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl