WSB
Rozmaitości
Poniedziałek, 23 czerwca 2014 23:56

Rajd "Powitanie Lata" (zdjęcia)

W Bukowinie Tatrzańskiej zorganizowana została trzecia edycja Rajdu Dzieci i Młodzieży "Powitanie Lata". W tym roku trasa rajdu wiodła z Białki Tatrzańskiej – Kaniówki przez Wierch Głodowski, Brzegi, Wierch Niski, Wierch Przeddomiański do Domu Ludowego w Bukowinie Tatrzańskiej.
W rajdzie udział wzięły też dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej w Ostrowsku wspierane prze: Urszulę Dębska-Ciężobkę i Danutę Mastalską. Nie zabrakło również rodziców, którzy zaangażowali się w rywalizację zespołów. Na miejscu zbiórki uczniowie otrzymali mapki z trasą do przejścia, a następnie przybrali barwy charakterystyczne dla grupy, które później wymalowano im na twarzach. Zapowiadała się ciekawa rywalizacja i moc atrakcji…

O zwycięstwie na 10-kilometrowej trasie decydował czas jej przejścia i komplet zaliczonych zadań tj. strzelanie z karabinu, z łuku, z procy, z karabinku do paintball’a, rzut piłką, podkową i granatem. Jeden z odcinków trasy uczniowie pokonali samochodami terenowymi, dzięki czemu rajd jeszcze bardziej zyskał na atrakcyjności.

Uroczystość zakończenia nastąpiła w Domu Ludowym. Rajd wygrała drużyna ORŁÓW, w skład której wchodzili reprezentanci naszej szkoły w osobach uczniów klasy V. W nagrodę otrzymali bilety wstępu na Termy w Bukowinie.

Udział w rajdzie dał uczestnikom możliwość spróbowania swoich umiejętności w różnych konkurencjach. Wykazali się oni znakomitą formą fizyczną i współdziałaniem w grupie.

zdj. organizatora

źródło: material prasowy

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl