Rozmaitości
Środa, 4 grudnia 2019 12:00

Przyjdź na seminarium “Patent na dobry początek” i dowiedz się jak chronić swoją własność

Już 6 grudnia w Krakowie odbędzie się wydarzenie, poświęcone własności intelektualnej i zagadnieniom z nią związanych, tym razem głównie w kontekście nowych technologii! Zapraszamy przedsiębiorców oraz naukowców planujących komercjalizację swoich badań, a także wszystkich zainteresowanych tematyką.
Właściwe wykorzystanie kreatywności i innowacyjności prowadzi do zwiększenia konkurencyjności, a w efekcie do rozwoju przedsiębiorstwa. Narzędziem zabezpieczającym zysk wprowadzającego innowacje jest ochrona własności intelektualnej. Dziedzina prawa własności intelektualnej i przemysłowej jest niezwykle obszerna, jednak poznanie jej zagadnień jest niezbędne w prowadzeniu nowoczesnego przedsiębiorstwa. Województwo Małopolskie wychodząc naprzeciw tej potrzebie po raz kolejny zaprasza na seminarium “Patent na dobry początek”.

Tegoroczna edycja wydarzenia będzie okazją do zapoznania się z obecnymi przepisami dotyczącymi wynalazków wspomaganych komputerowo jak i wyzwań stawianych systemowi patentowemu przez sztuczną inteligencję, blockchain i  fintech. Będzie to także okazja, aby poznać także najnowszy projekt Urzędu Patentowego RP przygotowany specjalnie dla przedsiębiorców!

Podczas szkolenia prelegenci zwrócą uwagę na możliwości jakie dają znaki towarowe w budowaniu strategii przedsiębiorstwa. Poznamy nowe i niekonwencjonalne znaki towarowe: znaki ruchome, dźwiękowe i multimedialne oraz dowiemy się jak je wykorzystać w budowaniu przewagi na konkurencyjnym rynku. Uczestnicy będą mieli także okazję poszerzyć swoją wiedzę o zagadnienia dotyczące systemu patentowego, szczegółów opisu patentowego, procedury jego uzyskania i sposobów jak najlepiej go wykorzystywać. Dowiemy się również czy wszystkie rozwiązania warto patentować, czy może lepiej zostawić je jako tajemnicę przedsiębiorstwa.

Seminarium poprowadzą dwie ekspertki: Pani Alicja Kicińska-Fujawa rzeczniczka patentowa, radczyni prawna, posiadająca bogate doświadczenie w uzyskiwaniu praw wyłącznych w zakresie własności intelektualnej i przemysłowej oraz Pani Oliwia Czarnocka – rzeczniczka patentowa, specjalistka z dziedziny elektroniki i informatyki, uczestnicząca w dokonywaniu międzynarodowych i europejskich zgłoszeń patentowych.

Projekt Własność intelektualna w twojej firmie zaprezentują przedstawiciele Urzędu Patentowego RP Pani Joanna Kupka oraz Pan Marek Gozdera. W jego ramach, w siedzibie przedsiębiorcy, przedstawiciele Urzędu Patentowego RP będą świadczyć usługę „szytą na miarę” obejmującą identyfikację dóbr niematerialnych w firmie, a także formalny i praktyczny instruktaż w zakresie możliwych form ochrony własności intelektualnej oraz komercjalizacji zidentyfikowanych dóbr.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie www.innowacyjna.malopolska.pl
.
Seminarium odbędzie się w dniu 6 grudnia 2019 r. w sali sesyjnej Sejmiku Województwa Małopolskiego w Krakowie, ul. Racławicka 56, VII piętro (Urząd Marszałkowski WM)  w godz.: 10:00 – 15:00.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak obowiązuje wcześniejsza rejestracja poprzez stronę wydarzenia. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Seminarium jest realizowane w ramach projektu pn. Innowacyjna Małopolska współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Działanie 3.3.1 RPO WM 2014-2020.

Organizatorem seminarium “Patent na dobry początek” jest Województwo Małopolskie.


mat. prasowe
Targi
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Sadecka
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl