WSB
Rozmaitości
Niedziela, 21 grudnia 2014 12:19

Przeżyj odlotową przygodę, czyli "Smyki na Start" w Nowym Targu (zdjęcia)

Członkowie Aeroklubu Nowy Targ zorganizowali dla dzieci z nowotarskiego Przedszkola Promyczek wspaniały spektakl, promujący ideę szybownictwa, nowotarskiego aeroklubu oraz lotniska.
Zasadniczym celem była edukacja przez zabawę, a przy tym odrobina sportowej rywalizacji.

W programie znalazły się sztandarowe Otwarte Zawody Modeli Szybowców PW-5 Smyk, pokaz modelu samolotu o rozpiętości ok. 3m, a także prezentacja filmów aeroklubowych. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia nowotarskich lotników przybyłych do przedszkola, krótkiego wykładu na temat „dlaczego szybowiec lata?”, aż wreszcie rozpoczęto warsztaty w trakcie których dzieci próbowały sił przy budowie swojego pierwszego modelu w życiu.

W pracach warsztatowych z dziećmi dzielnie wspierały nas Panie – opiekunki. Po ok. 40 min. rozpoczęła się najbardziej oczekiwana część imprezy – loty modeli szybowców. Niektóre długości lotów były naprawdę imponujące, gdyż sięgały kilkunastu metrów.

- W oczekiwaniu na wyniki, dzieci miały okazję obejrzenia dwóch krótkich filmów prezentujących wydarzenia z ostatniego roku, które miały miejsce na nowotarskim lotnisku. Ostatecznie ustaliliśmy, że zawody wygrywają…wszystkie biorące w nich udział dzieciaczki. Jakaż to była ogromna radość, przy ogłaszaniu skrupulatnie zliczanych przez sędziów wyników. Każdy mały uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę. Całe przedsięwzięcie było możliwe dzięki zaangażowaniu członków Aeroklubu Nowy Targ. Byli z nami Asia Matyga, Wojtek Adamowski, Piotrek Kryj, Kuba Świst i wierny sympatyk naszego Aeroklubu z aparatem w dłoni – Michał Adamowski. Impreza została przeprowadzona w ramach Akcji Smyki na Start z Aeroklubem Polskim, który dofinansował w 50% zakup zestawów zawodniczych. Wsparła nasz także Fundacja Smyki na Start oraz Modelarz Firma Rodzinna. Dziękuję wszystkim z całego serca za poświęcony czas oraz wsparcie w organizacji zawodów. Radosne uśmiechy dzieci pozostaną na długo w naszej pamięci - podsumowuje prezes Aeroklubu Nowy Targ Paweł Kos.

opr.s/ zdj. Michał Adamowski
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
balony
Najczęściej czytane
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl