Golemo
Rozmaitości
Niedziela, 18 marca 2012 15:21

Promocja zachodniej Małopolski

Cztery gminy z zachodniej Małopolski – Andrychów, Libiąż, Zator, Zawoja – dostaną ponad 830 tys. zł na promocję regionu. Całkowita wartość projektu to blisko 1,2 mln zł. Projekt startuje w marcu i potrwa do grudnia.
Celem projektu "Patrząc w przyszłość – Małopolska Zachodnia wykorzystuje europejską szansę" jest promocja atrakcji kulturalnych i turystycznych wybranych miejscowości zachodniej części województwa małopolskiego. Zaplanowano m.in. sześć teatralnych spektakli plenerowych. Inscenizacje odbędą się w 6 miastach partnerskich Andrychowa i Libiąża: Priverno we Włoszech, Isny im Allgäu w Niemczech, Landgraaf w Holandii, Tukums na Łotwie, Breclav w Czechach oraz Corciano we Włoszech.

Mieszkańcy miast partnerów małopolskich gmin będą mieli szansę poznać historię andrychowskich tkaczy, zbójników z Zawoi, pracę górników z Libiąża, czy hodowli zatorskich karpi. Atrakcjom kulturalnym towarzyszyć będą występy regionalnych zespołów z zachodniej Małopolski. Będzie również okazja spróbować nasze przysmaki: chleba z Andrychowa, ryb z Zatora i serów z Zawoi. O atrakcjach turystycznych, krajobrazach, wydarzeniach lokalnych opowie z kolei wystawa fotograficzna. Przez trzy dni będzie reklamować Małopolskę w centrach miast partnerskich.

opr. s/

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl