Rozmaitości
Czwartek, 16 czerwca 2016 10:26

Próba medialna do spektaklu"Pomoc domowa" w Teatrze Bagatela (zdjęcia)

Kontynuacja brawurowego Boeinga, boeinga – Odlotowych narzeczonych w przezabawnym tłumaczeniu Bartosza Wierzbięty. Dla rezolutnej pokojówki Nadii nowa praca oznacza nowe kłopoty, choć entuzjastycznie oddający się romansom chlebodawcy pozwalają jej drenować swoje portfele i barek. W spektaklu publiczność odnajdzie wszystkie chwyty klasycznej farsy.
La bonne Anna (zaprezentowana polskiej widowni jako Perła w 1971) jest debiutem scenicznym Camolettiego z 1958 i artystyczną rozgrzewką przed wystawionym cztery lata później Boeingiem, boeingiem. Główna bohaterka, Nadia, tak wiele razy opowiada jednak o poprzednim pracodawcy: „ile ja z nim miałam nerwów, z nim i tymi jego babami!”, że miłośnicy Odlotowych narzeczonych z łatwością rozpoznają w nim Maksa. Obie sztuki stanowią odrębne całości i wciąż są wielkimi przebojami nie tylko francuskich scen.

Premiera spektaklu miała miejsce wczoraj - 15 czerwca na Dużej Scenie w Teatrze Bagatela. Dzień wcześniej odbyła się próba medialna.

Galę premierową zaplanowano na 19 czerwca br. na Dużej Scenie. Prapremiera spektaklu wg tłumaczenia Bartosza Wierzbięty odbyła się w Teatrze Powszechnym w Łodzi.

Obsada:
Norbert Marek Kałużyński/
Michał Kościuk
Olga
Karolina Chapko / Kamila Klimczak
Maja
Kamila Pieńkos/ Kaja Walden
Marek
Maurycy Popiel/Kosma Szyman
Nadia
Anna Rokita/Małgorzata Piskorz
Tłumaczenie: Bartosz Wierzbięta
Reżyseria: Paweł Pitera
Scenografia: Joanna Schoen
Reżyseria świateł: Marek Oleniacz
Asystent reżysera/ inspicjent/ sufler: Monika Handzlik

tc/ zdj. Tomasz Cichocki
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl