Rozmaitości
Środa, 21 lutego 2018 23:36

Premiera sztuki "Piękna i Bestia" w krakowskim Teatrze Groteska (zdjęcia)

Już od 3 marca na deskach Teatru Groteska widzowie, zarówno Ci najmłodsi, jak i Ci starsi, będą mogli obejrzeć spektakl muzyczny "Piękna i Bestia" w reż. Jerzego Połońskiego.
Jest to kolejne przedstawienie w repertuarze Teatru Groteska oparte na klasycznej baśni i wpisujące się w nurt spektakli familijnych. Spektakl będzie teatralnym przełożeniem XVIII-wiecznej powieści Jeanne-Marie Leprince de Beaumont. Opisane przez autorkę problemy i rozważania dotyczące piękna, i jego znaczenia w naszym codziennym życiu, nic nie straciły na swojej aktualności.

W czasach wszechobecnego wyścigu o NAJlepsze, NAJwiększe i NAJpiękniejsze wewnętrzne piękno, które eksponuje pisarka, może być idealnym drogowskazem dla młodego widza.

Spektakl będzie miał formę musicalową – utwory stylizowane na XVIII-wieczną muzykę klasyczną skomponuje Łukasz Damrych. Będzie można zobaczyć też piękne lalki – urzekającą scenografię do spektaklu stworzy Mariusz Napierała – uznany scenograf teatrów operowych i muzycznych. Choreografię ułoży niezawodny Jarosław Staniek, a całość wyreżyseruje od wielu lat związany z Groteską – Jerzy Jan Połoński.

Bestią będzie Dominik Gorbaczyński, jako Bella wystąpią zamiennie: Julia Dyga i Dominika Guzek; w pozostałych rolach - Paweł Mróz, Katarzyna Kopczyk, Monika Filipowicz, Adam Godlewski, Zbigniew Kozłowski, Lech Walicki i Bartosz Watemborski.

Realizatorzy:
Reżyseria: Jerzy Jan Połoński
Scenografia: Mariusz Napierała
Muzyka: Łukasz Damrych
Choreografia: Jarosław Staniek

Jeanne-Marie Leprince de Beaumont, Piękna i Bestia
Premiera: 3 marca 2018 roku,
Teatr Groteska w Krakowie

Tomasz Cichocki i materiały prasowe Teatru Groteska
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl