Golemo
Rozmaitości
Czwartek, 13 czerwca 2013 00:50

Powstanie styczniowe – test historyczny dla dzieci i młodzieży (zdjęcia)

NOWY TARG. W Zespole Szkół Technicznych im. St. Staszica odbył się Test Historyczny nt. powstania styczniowego dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Tym samym zakończył się kolejny etap realizacji programu edukacyjnego pn. „Echa powstania styczniowego w Małopolsce – ludzie i miejsca” realizowanego wspólnie przez Forum Małopolskich Oddziałów Polskiego Towarzystwa Historycznego, Bibliotekę Pedagogiczną w Nowym Targu wraz z partnerami.
Honorowy patronat nad projektem objęli: Marszałek Senatu RP, Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Prezes Polskiego Towarzystwa Historycznego. Program dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach jest z Programu „Patriotyzm Jutra”.

Przez przez ponad dwie godziny, z niełatwymi pytaniami zmagało się 32 licealistów i 54 gimnazjalistów. Byli to uczniowie z kilkunastu szkół z naszego regionu. W teście na poziomie gimnazjalnym uczestniczyli uczniowie z Gimnazjum im. ks. prof. Józefa Tischnera w Szczawnicy, Zespół Szkół w Zubrzycy Dolnej Gimnazjum Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Targu, Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki i Gimnazjum w Leśnicy, Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Czarnym Dunajcu, Zespołu Szkół Ogólnokształcących – Gimnazjum w Lipnicy Wielkiej, VI Gimnazjum Małopolskiego Centrum Edukacji w Krościenku n/D , Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Maruszynie Górnej, Publicznego Gimnazjum SPSK w Starem Bystrem im. św. Stanisława Biskupa i Męczennika oraz Gimnazjum nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Klikuszowej.

Natomiast z pytaniami na poziomie szkół ponadgimnazjalnych zmagała się młodzież reprezentująca Zespół Szkół Zawodowych i Palcówek w Krościenku n/D, Zespół Szkół nr 3 im. św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu, Zespół Szkół Budowlanych w Zakopanem, Zespół Szkół Ogólnokształcących –Technikum w Lipnicy Wielkiej, Zespół Szkół, Technicznych i Placówek im. S. Staszica w Nowym Targu, Zespół Szkół Ogólnokształcących Sucha Beskidzka.

Posiedzenie komisji konkursowej, powołanej w celu ocenienia testów historycznych, prac plastycznych i fotograficznych odbędzie się 21 czerwca. Natomiast ogłoszenie wyników na stronach internetowych Biblioteki Pedagogicznej oraz PTH będzie miało miejsce 25 czerwca 2013 r. Wręczenie nagród laureatom zaplanowano podczas Sesji edukacyjno- historycznej, która odbędzie 25 września 2013 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu.

Korzystając z okazji organizatorzy serdecznie dziękują dyrekcji Zespołu Szkół Technicznych i Placówek oraz panu Januszowi Horoszce za pomoc w organizacji i przebiegu testu historycznego. Ponadto, składamy serdeczne podziękowania członkom komisji nadzorującej przebieg testu tj.: Jadwidze Pilch, Marioli Ziemianek, Katarzynie Wyrobek, Magdalenie Dyląg, Szczepanowi Kowalskiemu oraz Jagodzie Jurkowskiej - koordynatorce programu z ramienia PTH.

mat. prasowe, opr.s/
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
balony
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl