WSB
Rozmaitości
Środa, 2 lipca 2014 22:37

Pomóżmy im wyjechać nad morze...

Pedagodzy i nauczyciele z trzech trzech tarnowskich domów dziecka należący do Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom "Struktura" wymyślili piękne wakacje dla swoich wychowanków, a także kilku dzieci z ubogich rodzin. Nie dość, że nad ośrodek leży na najdalej wysuniętej na wschód plaży w Polsce, na samym końcu zielonej Mierzei Wiślanej w Krynicy Morskiej, to wypoczynek ma być połączony z niebanalna edukacją.
Dzieci mają się uczyć radzenia sobie ze stresem, a także asertywnego odmawiania. Młodzież ma także nauczyć się jak sobie radzić z agresją i pokojowo rozwiązywać konflikty.

Druga ciekawa sprawa to edukacja morska, czyli specjalny program zajęć. Nie obejdzie się bez prezentacji multimedialnych, zajęć warsztatowych i laboratoryjnych. Na kolonię integracyjno-ekologiczną "Akademia Zdrowia" mają pojechać wychowankowie Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych: im. Janusza Korczaka, Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Słoneczny Dom" oraz "Przyjazny Dom".

Wielu wychowanków nie było jeszcze nigdy nie było nad morzem. - Chcemy pokazać dzieciom inny, morski świat -mówi szefowa Stowarzyszenia "Struktura" Danuta Smoła. - Życie na rafie koralowej i tajemniczy świat głębin pokażemy w sali kinowej. Przygotowujemy także ciekawą frajdę - zwierzęta morskie i ptaki polskiego wybrzeża młodzież pozna w Multimedialnej Sali Ekologii Morza. Będziemy przeprowadzać analizę chemiczną wód w Eksperymentalnej Pracowni Wody. Aby wyjechać brakuje nam jeszcze pięć tysięcy złotych. Złożyliśmy projekt wyjazdu w Urzędzie Marszałkowskim, ale nie dostaliśmy dofinansowania. Urząd nie miał środków i żadna z organizacji nie dostała pieniędzy. Częściowo wsparł nas tarnowski Caritas" - dodaje.

Pedagodzy i specjaliści będą pracować za darmo. Na pracę z dziećmi przeznaczą swoje urlopy. Uważają, że warto pomóc młodzieży proponując edukacyjną i ciekawą formę wypoczynku. Oprócz kadry nad morze ma wyjechać 38 dzieci w wieku od 8 do 19 lat. Kolonia zaplanowana jest na drugą połowę sierpnia od 18-go do 27-go w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Krynicy Morskiej.

- W trosce o podopiecznych naszego Stowarzyszenia ośmielamy się zwrócić do Państwa o pomoc w gromadzeniu środków na opłacenie kolonii. Przybliżony koszt wypoczynku to ok. 700 zł za osobę. Będziemy wdzięczni za każdą otrzymaną pomoc - mówi prezes Smoła.

Warto dodać, że Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom "Struktura: działa już dwadzieścia dwa lata, a od pięciu jest organizacją Pożytku Publicznego. Pomaga między innymi młodzieży i dzieciom zagrożonym wykluczeniem społecznym.

Zainteresowanym podaję numer konta Stowarzyszenia:
Krakowski Bank Spółdzielczy oddział Tarnów
Nr 15 8591 0007 0080 0296 7390 0001

Anna Mączka, zdj. Bernadetta Koćwin
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
balony
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl