Golemo
Rozmaitości
Poniedziałek, 23 listopada 2020 15:17

Polska Rada Turystyki rozczarowana decyzjami rządu. "Domagamy się spotkania z premierem"

Coraz większe wzburzenie w branży turystycznej wywołują informacje płynące z rządu w sprawie dalszych ograniczeń w działalności turystycznej. Polska Rada Turystyki zarzuca wicepremierowi, że kilka dni temu uspokajał, że nastąpi odmrażanie tego sektora, a chwilę później premier ogłosił kolejne ograniczenia.
Publikujemy list Polskiej Rady Turystyki skierowany do wicepremiera Jarosława Gowina, Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii:

"Panie Premierze,

20.11. br., podczas XIX Posiedzenia Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP, usłyszeliśmy zapewnienia o szeroko idącej rządowej pomocy. Uspokajał Pan przedsiębiorców, że już wkrótce wsparcie otrzymają sektory, których ograniczenia w prowadzeniu działalności gospodarczej dotknęły najboleśniej. Dostaliśmy od Pana zapewnienie, że Rząd przedstawi plan odmrażania branż na nadchodzące tygodnie.

Zaledwie dzień później, 21.11.br. premier Morawiecki ogłosił kolejne obostrzenia, które drastycznie uderzają w reprezentowane przez nas branże, odbierając szansę na jakąkolwiek pracę w pierwszym kwartale 2021 r. Nadto, w jednym z ostatnich wywiadów padły słowa dotyczące konsultacji z przedsiębiorcami z listy zamykanych działalności gospodarczych. Nikt z licznego grona organizacji gospodarczych, które reprezentujemy nie został poproszony o opinię.

Od soboty obserwujemy skalę zaskoczenia i wzburzenia wszystkich utrzymujących się z turystyki i rekreacji. Problem dotyczy już nie tylko pojedynczych działów turystyki ale obejmuje całe miasta czy regiony. Z przykrością zauważamy, że Pana zapewniania okazały się rozbieżne z tym co zostało ogłoszone.

W imieniu Polskiej Rady Turystyki, zrzeszającej ponad 3.000 podmiotów gospodarczych, zatrudniających blisko 100.000 osób, która reprezentuje dwadzieścia organizacji samorządu gospodarczego, wyrażamy ogromne rozczarowanie decyzjami rządu.

W obliczu dramatycznej sytuacji zrzeszonych przedsiębiorców oczekujemy zawieszenia podjętych przez rząd decyzji. Domagamy się niezwłocznego spotkania z udziałem Pana Premiera, w celu ustalenia programu wsparcia dla branży turystycznej i pokrewnych oraz wypracowania strategii postępowania w kwestiach dotyczących całej branży turystycznej. Prosimy o wyznaczenie dogodnej daty spotkania w możliwie najkrótszym terminie.

Z poważaniem
Polska Rada Turystyki"

źródło: podhale24

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl