WSB
Rozmaitości
Czwartek, 10 lutego 2022 17:43

Położna na medal to Barbara Wąs z "Żeromskiego"

Barbara Wąs, ze Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie została najlepszą położną w Małopolsce, wygrywając regionalny etap ogólnopolskiego plebiscytu "Położna na medal".
Akcja "Położna na medal" wystartowała w 2014 roku, kampania ma na celu podnoszenie w społeczeństwie świadomości roli, jaką położne odgrywają dzisiaj w opiece okołoporodowej. Co istotne: głosy na położnych oddają pacjentki! W 8.edycji plebiscytu wzięło udział 611 kandydatek z całej Polski.

Barbara Wąs zamiłowanie do położnictwa ma we krwi. Jej mama jest położną z 50-letnim stażem, temat opieki nad rodzącymi kobietami towarzyszy jej zatem od dziecka.

Pracuje w "Żeromskim" od 2009 roku, teraz także jest środowiskową położną. Nie przestaje się uczyć, ciągle wprowadza nowe pomysły i rozwiązania.

- Moją rolą jest wspierać i edukować przyszłą mamę i pokazać, że jej wewnętrzna wiara we własną moc bardzo pomaga przejść przez czas ciąży i porodu. Pomagam przygotować się do porodu na różnych płaszczyznach – fizjologicznej, emocjonalnej i fizycznej- mówi Barbara Wąs.

Jest instruktorem hipnorodzenia i jak sama przyznaje, że jest zafascynowana efektami jakie niesie poród w stanie głębokiej relaksacji . - I taki poród jest dostępny w szpitalu! - zaznacza. Co najważniejsze dla Barbary i jej pacjentek to, że priorytetem w jej zawodzie jest wiara w naturalną siłę i mądrość kobiety rodzącej.

Jest szczęśliwą mama 3-letniego Miłosza i 8-letniego Michała, których urodziła oczywiście w asyście koleżanek w "Żeromskim".


mat. prasowe, www.facebook.com/zeromskiszpital
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl