Parada Smoków
Rozmaitości
Poniedziałek, 9 maja 2022 20:52

Pół roku z ekologią

Od grudnia ubiegłego roku w szkołach powiatowych był realizowany cykl spotkań z doradcą ds. klimatu i środowiska powiatu nowosądeckiego pod hasłem „Co ja mam do klimatu?” Joanna Jasnos spotkała się z ponad 630 uczniami i około 40 nauczycielami towarzyszącymi młodzieży.
- Mówiliśmy między innymi o efekcie cieplarnianym i przyczynach zmian klimatu, sposobach ograniczenia ilości odpadów, ich segregacji, wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii w domach – mówi Joanna Jasnos, doradca ds. klimatu i środowiska powiatu nowosądeckiego. – Była też mowa o roli drzew w życiu człowieka, zielono-niebieskiej infrastrukturze w miastach oraz jej dobroczynnym wpływie na samopoczucie, zdrowie i klimat.

Szkołom przekazano także „zestawy oszczędzające energię” wybrane przez placówki. Było wśród nich: 9 stacji do segregacji odpadów, zestawy pojemników do segregacji odpadów, 21 kompletów pojemników do segregacji odpadów, 70 świetlówek LED.

- Nasza młodzież ma świadomość występowania zmian klimatu i znaczenia efektu cieplarnianego – dodaje Joanna Jasnos. - Poziom wiedzy na temat konieczności i sposobów segregacji odpadów jest dość wysoki, podobnie jak w przypadku zagadnień wykorzystania energii słonecznej. To bardzo cieszy.

Cykl „Co ja mam do klimatu?” zaplanowano w ramach projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” (LIFE19 IPC/PL/000005 LIFE-IP EKOMALOPOLSKA) realizowanego przez Powiat Nowosądecki w latach 2021-2030.
#LIFEproject
#LIFE_EKOMALOPOLSKA #LIFEprogramme
#LIFEproject
#co_ja_mam_do_klimatu

źródło: Biuro Prasowe Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Parada Smoków
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl