Barnaś
Rozmaitości
Środa, 22 listopada 2017 14:44

Podsumowanie targów Horeca, Gastrofood i Enoexpo (zdjęcia)

Niemal 400 wystawców z 20 krajów, ponad 15 000 branżowych zwiedzających, kilkadziesiąt godzin pokazów wybitnych szefów w ramach Kuchni Mistrzów, kilkanaście tysięcy butelek najlepszych win z całego świata - tak podsumować można zorganizowane na EXPO Kraków - 25. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HORECA, 16. Targi Artykułów Spożywczych i Napojów dla Gastronomii GASTROFOOD oraz 15. Międzynarodowe Targi Wina w Krakowie ENOEXPO.
Wydarzenia te z roku na rok zyskują na znaczeniu – inspirują, są wyjątkowym miejscem spotkań i wymiany myśli, okazją do poszerzenia branżowych horyzontów. Są jak idealnie skomponowane menu – kompletne i… bogate!

Koncertowy popis

Pierwszego dnia Targów Zwiedzający byli świadkami wydarzenia bez precedensu. Na jednej scenie wystąpiło 55 muzyków Orkiestry Wieniawa oraz dwóch wybitnych szefów kuchni, którzy zabrali publiczność w wyjątkową kulinarno-muzyczną podróż. W ten oryginalny sposób organizatorzy Targów docenili ludzi, którzy tworzą branżę HORECA®, kreują trendy i powodują, że przygotowywane potrawy stają się dziełami sztuki. Koncert dodatkowo wzbogaciła multimedialna opowieść z wybitnymi szefami kuchni w rolach głównych. Mistrzowie opowiadali o początkach swojej przygody z branżą, pokonywaniu przeciwności losu oraz dwudziestopięcioletniej historii jednego z najważniejszych w Polsce targowych spotkań branży gastronomicznej i hotelarskiej – Targach HORECA®.

Kuchnia Mistrzów – Akademia HORECA®

Targi HORECA® już dawno wyszły poza ramy tradycyjnej prezentacji oferty producentów sprzętu. To przede wszystkim doskonała okazja do zdobycia bardzo cennej, fachowej wiedzy, przekazywanej przez najlepszych ekspertów z branży. W tym roku najnowsze kulinarne trendy na żywo w Kuchni Mistrzów zaprezentowali m.in. Aleksander Baron, Krzysztof Gawlik, Wojciech Harapkiewicz czy Janusz Fic. Olbrzymim zainteresowaniem Zwiedzających cieszyły się również wykłady w ramach Akademii HORECA®, podczas których najlepsi specjaliści zarządzania dzielili się swoim przepisem na perfekcyjnie funkcjonujący biznes.

Mistrzowskie ENOEXPO®

Tak jak orkiestra symfoniczna nie poradzi sobie bez dyrygenta, tak restauracja nie może funkcjonować bez dobrych win w karcie. Podczas jedynego w Polsce targowego spotkania branży winiarskiej w Polsce ofertę zaprezentowało niemal 160 Wystawców z ponad 20 krajów m.in. Argentyny, Austrii, Chile, Gruzji, Hiszpanii, Kosowa, Niemiec, Portugalii, RPA, Słowacji oraz Włoch – kraju partnerskiego tegorocznej edycji.

Na Targach ENOEXPO® w trakcie rozmaitych prelekcji znanych gości, wiele czasu – m.in. w ramach XII Konwentu Polskich Winiarzy – poświęcono polskim winom. Nasz rynek cały czas się rozwija, a winiarze z roku na rok są coraz bardziej zadowoleni ze sprzedaży.

Najlepsi w swoim fachu

Targom HORECA® po raz siódmy towarzyszył Krakowski Bieg Kelnerów. W tym roku bezkonkurencyjny okazał się Maciej Łusiński z Domu Weselnego Bartek z Bielska-Białej.

– W ubiegłorocznym Biegu Kelnerów zająłem drugie miejsce. W tym roku progres – najwyższy stopień podium! Ze zwycięstwa jestem bardzo dumny. Do zawodów trochę się przygotowywałem, bardziej mentalnie niż fizycznie, bo jednak stres jest niesamowity. Tym bardziej cieszy mnie, że dyplom za najlepszą obsługę w mieście dla najlepszego kelnera zawiśnie właśnie w moim miejscu pracy. Dla mnie to duże wyróżnienie, a dla restauracji – prestiż, dodatkowe punkty i dodatkowa reklama.

Na Targach w szranki stanęli również najlepsi bariści. Mistrzem Polski CUP TASTERS 2018 został Adam Michalak, który będzie reprezentował Polskę podczas Mistrzostw Świata. Organizatorzy wydarzenia docenili też Wystawców, prezentujących produkty najwyższej jakości – w tym przede wszystkim branżowe nowości. Lista zwycięzców w Konkursie na Najlepszy Produkt dla Hotelarstwa i Gastronomii Targów HORECA®/GASTROFOOD® znajduje się na stronie www.horeca.krakow.pl.

Prestiż budowany latami

– Wielu Wystawców Targi HORECA® uznaje za najlepsze tego typu branżowe spotkanie w Polsce. Bardzo nas to cieszy, ale i dodatkowo motywuje do działania. Dlatego też nie ma mowy o odpoczynku – wraz z opuszczeniem EXPO Kraków przez ostatniego Wystawcę rozpoczęliśmy przygotowania do 26. edycji Targów. Już dziś zapraszam na kolejną odsłonę tego wyjątkowego wydarzenia, które odbędzie się w dniach 7-9 listopada 2018 roku – podsumowuje Ewa Woch, wiceprezes Zarządu Targów w Krakowie.

opr.s/

źródło: mat. prasowy

Extra Trapez
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Sadecka
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl