Golemo
Rozmaitości
Poniedziałek, 15 lutego 2010 17:59

Plebiscyt „Miłosierny Samarytanin 2009”

Instytut Dialogu Międzykulturowego przy Centrum Jana Pawła II „Nie Lękajcie się” i Wolontariat świętego Eliasza zapraszają do wzięcia udziału w Plebiscycie „Miłosierny Samarytanin 2009”.
Jeszcze tylko do 20 lutego można zgłaszać propozycje osób, które zasługują na tytuł "Miłosiernego Samarytanina". Wyróżnienia, przyznawane od 7 lat przez Wolontariat św. Eliasza, otrzymują ludzie szlachetni, dla których pomoc drugiemu człowiekowi jest zachowaniem naturalnym, wypływającym z potrzeby serca. Patronat nad nagrodą objął metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz.

- Od siedmiu lat Wolontariat Św. Eliasza, działający przy klasztorze OO. Karmelitów „na Piasku” w Krakowie, nagradza szlachetnych ludzi, którzy swoją codzienną pracą i życiem udowadniają, że zasługują na tytuł „Miłosiernego Samarytanina”. W tym roku po raz pierwszy włączył się do organizacji tego wydarzenia także Instytut Dialogu Międzykulturowego, który będąc samorządową Instytucją Kultury powołany został między innymi do dokumentowania myśli i nauczania Jana Pawła II, a plebiscyt „Miłosierny Samarytanin” jest pokazaniem nauczania Jana Pawła II w praktyce życia codziennego. Celem akcji jest propagowanie nauczania Papieża, który zagadnieniu „Miłosiernego Samarytanina” poświęcił wiele uwagi w liście apostolskim "Salvifici Doloris". Tytuł "Miłosiernego Samarytanina" ma pokazać i podziękować ludziom budującym na co dzień „kulturę miłości”, o której tak często nauczał Jan Paweł II - wyjaśnia o. Stanisław Wysocki, opiekun Wolontariatu św. Eliasza.

Głosowanie odbywa się w dwóch kategoriach. Pierwsza to "pracownik służby zdrowia", który pomoc chorym i cierpiącym uważa za powołanie, daje z siebie więcej dobroci, entuzjazmu i zainteresowania chorym niż tego wymaga czyste wykonywanie zawodu. Druga kategoria to "osoby nie związane z żadną organizacją charytatywną", które w życiu codziennym potrafią dostrzec potrzebujących i bezinteresownie niosą im pomoc.

Głosy można oddawać listownie na adres wolontariatu: Wolontariat św. Eliasza, ul. Por. Wąchały 5, 30-608 Kraków; telefonicznie (12) 263 61 56 lub na adres emailowy: biuro@eliasz.org.pl, s.wysocki@karmelici.pl. Głosując należy umotywować swoją propozycję, podać imię i nazwisko oraz kontakt telefoniczny osoby, która powinna otrzymać wyróżnienie.

Wręczenie prestiżowej statuetki i nadanie tytułu "Miłosierny Samarytanin roku 2009" odbędzie się 5 marca w Auli Jana Pawła II w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, w Krakowie-Łagiewnikach.

oprac. p/

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl