Allmedica
Rozmaitości
Wtorek, 21 kwietnia 2020 11:41

Piwniczna: nowe boisko przy Domu Wczasów Dziecięcych

Trwa budowa boiska przy Domu Wczasów Dziecięcych w Piwnicznej Zdroju – to jednostka Powiatu Nowosądeckiego.
Rocznie w DWD przebywa kilka tysięcy dzieci i młodzieży, a szczególną popularnością cieszy się okres ferii i wakacji. Właśnie z myślą o przybywających tutaj z całej Polski młodych ludziach, Zarząd Powiatu podjął decyzję o modernizacji starego i zniszczonego boiska. Obiekt ma powierzchnię 368 metrów kwadratowych.

- Termin realizacji to 90 dni, a wartość robót to ponad 280 tysięcy złotych – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Prace właśnie ruszyły. Mam nadzieję, że po zakończeniu pandemii koronawirusa, dzieci i młodzież z radością będą korzystać z nowego boiska.

Obiekt będzie miał bezpieczną nawierzchnię, zostanie ogrodzony, a kibicie będą mogli oglądać rozgrywki korzystając z nowych ławek. Wykonawcą jest firma BUD-MAT Lucyna Matyja z Krynicy Zdroju.

Kolejne boisko powstanie w tym roku przy Zespole Szkół Zawodowych w Grybowie. Jego powierzchnia to 22x44 metry. Obiekt będzie oświetlony, znajdą się tam trybuny, a nawierzchnia będzie bezpieczna. Koszt inwestycji to około 500 tysięcy złotych.

(olsz)

Fot. Piotr Piechnik
Wici
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl