Kopalnia
Rozmaitości
Piątek, 30 maja 2014 16:15

Park w Zakopanem nagrodzony w konkursie "Polska pięknieje"

ZAKOPANE. Rewitalizacja Parku Miejskiego i przebudowa Placu Niepodległości w Zakopanem została nagrodzona w konkursie „Polska Pięknieje”. - Ogromnie się cieszę, że nasz projekt został wyróżniony - mówił Janusz Majcher, odbierając statuetkę z rąk wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej.
Podczas wczorajszej gali wręczenia nagród siódmej edycji konkursu „Polska Pięknieje- 7 Cudów Funduszy Europejskich” burmistrz Zakopanego Janusz Majcher, kierownik Biura Współpracy Europejskiej w UMZ Agnieszka Sługocka i naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego i Inwestycji w UMZ Bronisław Bublik odebrali statuetkę za projekt- Rewitalizacja Parku Miejskiego i przebudowa Placu Niepodległości. Tym samym miasto dołączyło do grona najciekawszych projektów turystycznych i rekreacyjnych. Statuetki zwycięzcom wręczyła wicepremier, minister infrastruktury i rozwoju Elżbieta Bieńkowska.

Celem konkursu było wyłonienie i nagrodzenie najlepszych projektów współfinansowanych z Funduszy Europejskich, dotyczących rozwoju turystyki, infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, zagospodarowania przestrzeni publicznej oraz rewitalizacji. Sukces Zakopanego i innych laureatów konkursu pokazał, że z pomocą środków unijnych można tworzyć piękne i zarazem użyteczne miejsca dla jego mieszkańców i turystów. Wartość dofinansowania Unii Europejskiej dla zakopiańskiego projektu to blisko 4,9 mln zł.

Do tegorocznej edycji zgłoszono 273 przedsięwzięcia, spośród których Kapituła Konkursu wskazała 18 projektów nominowanych w siedmiu kategoriach. Następnie wybrała 7 nowych Cudów Funduszy Europejskich.

- Ogromnie się cieszę, że nasz projekt został wyróżniony - mówił burmistrz Janusz Majcher. – Podziękowania w szczególności należą się Kapitule Konkursu, która doceniła naszą koncepcję- kontynuował. – Pond to wygrana udowadnia, że warto realizować śmiałe inwestycje z myślą o mieszkańcach - dodał burmistrz.

W podobnym tonie wypowiadała się Agnieszka Sługocka. – To ogromny sukces dla nas. Dzięki temu zwycięstwu dużo osób dowie się o tym, że w Zakopanem jest Park Miejski, który zapewnia mnóstwo rozrywki całym rodzinom z dziećmi, sportowcom, turystom i miłośnikom sztuki i, że na Placu Niepodległości odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych. To niewątpliwa promocja dla miasta- nie kryła radości kierownik Biura Współpracy Europejskiej.

Z wygranej dumny był też naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego i Inwestycji Bronisław Bublik – Park Miejski jest teraz naprawdę uroczym miejscem. Kamienisty potok górski, który płynie przez Park pięknie nawiązuje do krajobrazu Tatr, które pełne są takich potoków właśnie - mówił Bronisław Bublik. - Ścieżki spacerowe, enklawy i liczne ławki usytuowane w cieniu drzew z kolei sprzyjają odpoczynkowi - podsumował.

źródło: material prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl