Kopalnia
Rozmaitości
Wtorek, 14 września 2021 19:02

Parada dworska w centrum Krakowa - zapowiedź

Historyczne centrum Krakowa i monumentalny, eklektyczny Teatr im. J. Słowackiego to idealne tło do tego, by przypomnieć mieszkańcom miasta oraz turystom o zbliżającej się Juromanii – Święcie Jury Krakowsko-Częstochowskiej, która rozpocznie się już 17 września!
Prawdziwa parada dworska w stylowych kostiumach, zaskoczyła przechodniów pośpiesznie przechodzących Krakowskimi Plantami i ul. Szpitalną w sąsiedztwie Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie. Historyczne postaci wśród których znalazł się rycerz, herold, dobosz, dama dworu i trefniś zabawiały krakowian zachęcając ich do udziału w czwartej edycji Juromanii. W pięknej scenerii Teatru przygotowano również specjalne stanowisko do wykonania pamiątkowych zdjęć. Dworskie i rycerskie atrybuty, z których można było przygotować własną historyczną stylizację do zdjęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem przechodniów. Dzięki nim choć na chwilę każdy mógł przenieść się w czasie i poczuć atmosferę jaka panowała na ziemi krakowskiej przed wiekami.

Juromania – Święto Jury Krakowsko Częstochowskiej odbędzie się w dniach 17-19 września w ponad 30 lokalizacjach na terenie województw: małopolskiego i śląskiego. Tegoroczne hasło przewodnie to: Jura - aktywna z natury. Nie zabraknie więc licznych atrakcji dla wielbicieli aktywnego wypoczynku, ale także miłośnicy zgłębiania tajemnic historii nie będą mieć powodów do narzekania! Juromania to impreza absolutnie dla każdego!

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.juromania.pl i profilach Juromania na FB i IG.

opr. s/

źródło: materiał prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl