Golemo
Rozmaitości
Środa, 25 lipca 2018 07:30

Pałac Biskupa Erazma Ciołka (zdjęcia)

Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza” to unikatowe wydarzenie na kulturalnej mapie Polski i Krakowa, którego pomysłodawczynią i Dyrektorem Artystycznym jest Romana Agnel.
Dworski taniec, teatr i muzyka prezentowane w zabytkowych przestrzeniach miasta to najlepsza propozycja dla turystów, mieszkańców Krakowa, miłośników kultury dworskiej, widzów w każdym wieku.

Festiwal po raz pierwszy zorganizowany został w 2000 r. jako jedno z wydarzeń związanych z nadaniem Krakowowi tytułu Europejskiej Stolicy Kultury. Od tej pory odbywa się rokrocznie w sierpniu, w stolicy Małopolski.

W ramach trwającego około tygodnia Festiwalu odbywają się warsztaty tańców dworskich prowadzone przez najwyższej klasy specjalistów z całego świata oraz tematyczne: wystawy, wykłady, koncerty i prezentacje.

Wczoraj w ramach 19 edycji Festiwalu Tańców Dworskich odbyły się pokazy. Zaprezentowali się między innymi: Almoraima – Zespół Zabytkowy, Szkoła Tańca Jane Austen, Varsavia Galante, Alaknanda Bose & Sanskriti, Rakesh Sai Babu (Indie), Capella Antiqua Bialostociensis, Antiquo More (Rosja) i Villanico.

Tomasz Cichocki
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl